Florbalisté Nymburka ukázali morální sílu

22. 11. 2013

Z dnešního tisku

Ilustrační foto.

I po dalších zápasech, kdy se odehrálo deváté a desáté kolo třetí ligy florbalistů, nymburský tým nepoznal chuť porážky. Na programu byly dva velice důležité zápasy, proti vedoucímu celku tabulky Hlásná DDM Praha a proti místnímu rivalovi Sokol Benátky nad Jizerou. První zápas byl velice vyrovnaný až do posledních minut, hráči DDM jsou známí svým nekompromisním trestání soupeřových chyb, proto bylo velice důležité se jich co nejvíce vyvarovat a to se vcelku dařilo. O vítězství 3:1 pro Nymburk rozhodl až v závěru utkání do prázdné branky David Popek. „Regionální derby proti Benátkám je vždy něčím výjimečným, všichni hráči obou týmů se na něj velice těšili," uvedl nymburský útočník Jakub Hradecký, který je momentálně nejlepší v týmu v kanadském bodování. V soupeřově brance nastoupil bývalý brankář Nymburka Jakub Šmíd, který měl o práci postaráno. Ač se Benátky momentálně nacházejí na dně tabulky, na hřišti to rozhodně nebylo znát. „Oba tábory nastoupily do zápasu s velkou vervou, nikdo nevypustil jediný souboj a divákům se předvedená hra musela líbit," řekl Jakub Hradecký. V polovině zápasu Nymburk prohrával 4:6, ale velká morální síla týmu se projevila a hráči rozpoutali přestřelku, kdy za několik minut bylo skóre 7:7. Za dvě  minuty padly čtyři góly. Konečné skóre se zastavilo na výsledku 8:8 a týmy si rozdělily po bodu.