SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

FINÁLE STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO PŔEBORU DRUŹSTEV PŘÍPRAVEK

18. 09. 2013

V neděli 15. září se v Kladně na stadionu Na Sletišti konalo finále soutěže družstev mladšího žactva a přípravek. Ve smíšené kategorii přípravek startovalo celkem 115 malých atletů a atletek z dvanácti oddílů. Nymburští atleti tak měli poprvé velké srovnání.

Za každé družstvo mohlo nastoupit maximálně deset dětí narozených v letech 2002-2004. Soutěžilo se v hodu raketkou, běhu na 50m, skoku dalekém a štafetě 8x100m. Za SKP Nymburk nastoupili Jakub Fryč, Míša Harlasová, Tomáš Mach, Kristýna Prokešová, Martin Studnický, Jakub a Jirka Šantaví, Matěj Šimek, Jirka Šuk  a Michal Zdobinský. Téměř všichni nymburští závodníci si zlepšili své osobní rekordy v jednotlivých disciplínách a poráželi soupeře nejméně o rok starší.  Naši závodníci se v jednotlivých disciplínách umísťovali v popředí a to posunulo  družstvo na nečekané a výborné druhé místo v absolutním pořadí.

Husarský kousek se povedl i v závodě štafet na 8x100 m, kde ve strhujícím finiši obsadili druhé místo.

Velmi úspěšný závěr sezóny ukázal, že družstvo nymburské přípravky bude v příštím roce mířit hodně vysoko. Celému týmu náleží velká gratulace a hodně štěstí v dalších závodech, které se konají již tuto neděli, 22. září, tentokrát soutěží jednotlivců O nejlepšího nymburského atleta .

Lucie Prokešová

Galerie

thmb-atletika2-701.jpg

Přílohy