SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

FINÁLE M ČR - MIX 2006 - /Zábřeh na Moravě/

26. 07. 2006

16. sezona volejbalových deblů mixové kategorie je minulostí. Uzavřel ji finálový turnaj o mistry ČR, ...........

16. sezona volejbalových deblů mixové kategorie je minulostí. Uzavřel ji finálový turnaj o mistry ČR, ...........

 
Uzavřel ji finálový turnaj o mistry ČR, který proběhl již podruhé v novodobé deblové historii, v Zábřehu na Moravě.
            Turnaj samotný by se s lehkou nadsázkou dal nazvat „HAPPY COME BACK TO THE GOLDEN AGE OF VOLLEYBALL DEBL“, když se ho zúčastnilo neuvěřitelných 30 (!!) smíšených dvojic, včetně 6 párů, které změřily své síly v tzv. kategorii příchozích. Zde se neztratil mladý a nadějný deblista z Nymburka JAN PETŘÍK, reprezentující barvy SKP Nymburk, který s domácí hráčkou vybojoval velmi pěkné druhé míst!!
            „Je to super, jsem spokojen. Na mistrovskou kategorii jsem se ještě necítil. Ale počkejte za rok, pazouři“, radoval se spokojený PETŘÍK, nymburská deblová „hudba“ budoucnosti.
 
            Mistrovská kategorie, kde se bojovalo o absolutní mistry ČR v kategorii mixů pro rok 2006, nabídla moravským divákům jak solidní kvantitu, tak i kvalitu. Na turnaji nechyběli jak místní „kousavci“, tak debloví iluzionisté a mágové z Prahy, Nymburka a Brna. Byl zde k vidění také profesionál CHLÁDEK, sympatický dvoumetrový chlapík s nadstandartním dosahem.
            Organizátorský tým, v čele s pány Penkou a Vitáskem, spolu se zkušeným turnajovým komisařem, profesorem Pavelkou, realizoval geniální hrací systém trojčlenných základních skupin s následným dvojnásobným K.O., když vítězové skupin zasáhli do vyřazovacích bojů až ve druhém K.O. Vítězové druhého vyřazovacího kola se posléze sešli v osmičlenném finálovém pavouku, kde svedli boje o čelné umístění v turnaji.
            V zápasech ve skupinách k žádné turnajové blamáži nedošlo a všichni favorité své skupiny opanovali. Dusil se pouze šumperský VEČEŘA, kterého, koneckonců jako celou letošní sezonu, pronásledovaly psychické problémy a nepohoda uvnitř jeho mixové dvojice. Nepříjemného NÁŠELA udolal o jediný bod, čímž se ve 2 K.O. vyhnul favorizovanému MUROŇOVI, takže si mohl hluboce oddychnout.
            MUROŇ NÁŠELA posléze „spláchl“ během dvaceti minut ....
            Finálový pavouk nabídl natěšenému moravskému publiku spoustu zajímavých zápasů a otočených výsledků, což svědčí o velké vyrovnanosti postoupivších párů. „Nezlobily“ pouze dvojice vedené MASTYSEM a KLUSONĚM, které si to brzy rozdaly o celkové 7. místo. Zvítězil podstatně zkušenější KLUSOŇ a opět naznačil, že s ním republiková špička musí v budoucnosti počítat.
            Do hlavního semifinále bez klopýtnutí postoupil VĚCHET s MARTÍNKOVOU a ŽELEZNÝ se ŽELEZNOU. Oba otočili nepříznivě se vyvíjející špíly - Věchet s Kokojanem a Železný s Večeřou. Postup jim zajistilo lepší score při rovnosti setů.
            V opravných bojích uspěli MUROŇ z Brna a KOKOJAN z Nymburka, kteří dotlačili své páry mezi kvarteto nejlepších po dalších vyrovnaných zápasech. KOKOJAN se ŽIŽKOVOU udolali houževnatého „servismana“ PAVELKU a MUROŇ otočil špatně rozehraný klíčový duel s VEČEŘOU. „Zajímalo mne, zda pod tlakem kritické situace zápas s GALAPETREM vyhrajem. Tak jsme mu trochu popustili a pak ho přitáhli ...“ glosoval šťastné vítězství s PAVELKOU bonmotem dobře naložený KOKOJAN. Ihned po vítězném míči se zarytým pražákem však reprezentanti SKP KOKOJAN se ŽIŽKOVOU, své turnajové působení násilně ukončili z důvodu nevolnosti houževnaté ŽIŽKOVÉ. „Nedá se nic dělat, ale riziko je příliš velké. Brambory jsou v dané konstalaci skvělé, v životě jsou i důležitější věci než debl“, konstatoval klidným hlasem KOKOJAN a následně poděkoval své již 10-leté deblové partnerce za další perfektní mixovou sezonu a skvělé výkony.
            Turnaj pokračoval utkáním o 5. místo, které poměrně nečekaně vybojoval pražák PAVELKA, když porazil „kouzla zbavené“ VEČEŘU s OPEKAROVOU. „Nebyla motivace, co dodat“, řekl rozmrzelý VEČEŘA, který si letošní mixovou sezonu rozhodně za „rámeček“ nedá.
            V prvním semifinále postoupil bez boje ŽELEZNÝ, ve druhém svedli velkou bitvu VĚCHET s MURONĚM. Prvně jmenovaný na pokraji porážky však zmobilizoval své síly a zápas dotlačil do vítězného konce, když MUROŇ nezúročil dva „polobody“, které by ho posunuli do finále. „V momentě, kdy protihráčka nesmyslně skočila po míči a vyválela se v antuce, jsem začal věřit ve vítězství - a ono to vyšlo!“, radoval se již téměř pokořený VĚCHET.
            Finálový duel měl jednoznačný průběh, nerozehraní ŽELEZNÍ VĚCHTOVI s MARTÍNKOVOU příliš nevzdorovali, k čemuž přispěla série „prasátek“ z dílničky Vojty VĚCHTA. Nymburáci tak opanovali mixové finále již počtvrté v řadě a celkově pošesté. Od roku 2000 jsou tak jasně nejlepším mixem v České republice!!
 
Celkové pořadí - Zábřeh na Moravě 2006
 
1. místo          V.Věchet + Vl. Martínková   ( SKP Nymburk)
2. místo          M.Železný + G. Železná       (ŽELIK Praha)
3. místo          J.Muroň + S. Onderková     ( Brno)
4. místo          T.Kokojan + Z. Žižková        ( SKP Nymburk)
5. místo          P.Pavelka + K. Říhová         ( GALA Praha)
6. místo          M. Večeřa + V. Opekarová ( Šumperk)
7. místo          M.Klusoň + J. Máselná        (Choceň)
(kok)