SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Fandění u televize vyměnili za závody v atletickém tunelu

22. 02. 2014

Z dnešního tisku

Fandění u televize vyměnili za závody v atletickém tunelu

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: DENÍK/František Géla

 

Nymburk – V tartanovém tunelu Sportovního centra Nymburk se sešlo téměř osmdesát malých atletů z Čáslavi, Českého Brodu, Kolína, Milovic, Újezdu nad Lesy a samozřejmě domácího SKP Nymburk. Závodilo se opět ve věkových kategoriích 2003, 2004 a 2005, vždy dívky a chlapci.

Na start však nastoupilo i několik statečných atletů narozených v roce 2006, kteří startovali ve věkové kategorii 2005. Soutěžilo se v běhu na 60 metrů a 150 metrů, který byl měřen elektronickou časomírou, a ve skoku dalekém. Pro celkové stanovení pořadí byla sečtena umístění v jednotlivých disciplínách a následně bylo vyhodnoceno vždy pět nejlepších v každé kategorii.

Ale nebyly by to závody přípravek v Nymburce, kdyby na závěr nebylo připraveno překvapení v podobě netradiční překážkové dráhy, která měla prověřit obratnost, rychlost a sílu soutěžících. „Závodníci se rozdělili do čtyřčlenných štafet a v duchu mírně upraveného hesla přelez, přeskoč a podlez se pustili do štafetového běhu pod a přes překážky, hodu či vrhu medicinbalem a závěrečném sprintu," popsal závod Petr Müller z nymburského oddílu.
K potěšení domácího oddílu se téměř v každé kategorii umístili atleti SKP Nymburk mezi prvními pěti oceněnými.

„Radost nám ale udělal úplně každý, kdo přerušil olympijské fandění u televizních obrazovek a dorazil do atletického tunelu, tedy především všichni zúčastnění závodníci, ale samozřejmě i jejich doprovod, který již tradičně v tunelu vytvořil výbornou sportovní atmosféru," byl spokojený Müller. „Všem patří velké poděkování a malým atletů hodně zdaru do dalších závodů," dodal člen nymburského SKP.

(lp)

Galerie

thmb-atletika-867.jpg