SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

EXHIBICE 2010: OSOBNOSTI

01. 07. 2010

Osobnosti, fakta, zajímavosti a bonmoty z deblové exhibice „ The volleyball-debl masterking 20th “ 2010

Osobnosti, fakta, zajímavosti a bonmoty z deblové exhibice „ The volleyball-debl masterking 20th “ 2010

Nutno začít a podtrhnout tu skutečnost, že samotného turnaje se zúčastnilo mnoho známých volejbalových a sportovních funkcionářských osobností. Z řad diváků je třeba se zmínit o lídrovi pečeckého volejbalu, volejbalovém krajském dlouholetém činovníkovi a v neposlední řadě také výborném arbitrovi, váženém panu Kladivovi. Tomu zdárně sekundoval charismatický vůdce volejbalových pohrobků z Poděbrad, vážený pan M. Špak, volejbalový nadšenec, bývalý oblíbený pedagog a turnajový ředitel dnes již zrušeného oficiálního dublového lázeňského turnaje mužů, díky kterému byly proslulé lázně plné volejbalových i nevolejbalových srdcařů, považovány až do roku 2008 za jednu z turnajových deblových mek novodobého republikového šampionátu. Matador Špak zde s chutí sobě vlastní pořádal svůj prestižní turnaj od zrodu AVD,v roce 1990, a to bez jediného přerušení dlouhých 18 let!
Mezi hráčskou garniturou mohli freneticky fandící nadšení diváci sledovat a těšit se z nadstandardních deblových výkonů dalších deblových a sportovních osobností.
Mezi ně bezesporu patřili V. Šístek, ústřední manažer basketbalového týmu ČEZ Basketbal Nymburk, bývalý vznikající profesionální nahrávač, dnes kouč české volejbalové reprezentace žen, pan Schiller, spolu s technickým vedoucím reprezentantek, panem Valtrem a také nymburský filantrop J. Licek, majitel, trenér a manažer extraligového týmu mužů Kladna. Dále stojí za to připomenout účast pana Z. Šmejkala, bývalého vynikajícího ligového blokaře a šéftrenéra volejbalistů extraligových Benátek uplynulé sezony, spolu s prvním mužem a zakladatelem všechlapského volejbalu, zkušeným turnajovým ředitelem, panem F. Kokešem. Výčet důležitých přítomných sportovních osobností bych zakončil kompletním Výborem AVD České republiky, když profesor Pavelka se na turnaji objevil v roli diváka.
           Patrně nejšťastnějším účastníkem turnajového klání se stal bodrý všechlapák Kokeš, který za sebou v konečném pořadí premiérově ( s největší pravděpodobností i derniérově ) zanechal plejádu skvělých deblistů absolutní deblové republikové špičky, což chlapci evidentně způsobilo ohromnou a nefalšovanou radost. „ Zažívám velkou deblovou satisfakci, chce se mi smát i plakat, roky deblové dřiny jsem konečně zúročil“, radoval se rozjařený Kokeš, který z hlediska konečného pořadí ukázal deblová záda řadě skvělých deblistů, v podání V. Věchta, J. Licka, J. Pavelky, J. Urbánka, T. Kubáta, M. Tezzeleho a P. Hamerníka. „ Moc ti děkuji, Tomáši a kvačím do baru objednat bubliny“, ukájel se štěstím uslzený, potem zbrocený a na tento úspěch patrně psychicky nepřipravený „ Dobrota“ Kokeš.
      Konferování povedené akce se v podstatě bez dlouhého pobízení ujal tradiční domácí „ speaker“ , disponující netradičním barytonem, nadšený hlasatel Jiří Urbánek, v deblové hantýrce kdysi přezdívaný „ Černá perla“. Servilní komentátor chytře nedostatek deblových faktů, událostí, znalostí a klíčových výsledků, vycházejících z historických deblových análů posledních deseti let, flexibilně nahrazoval deblovými informacemi o sportovních osobnostech z dob hodně minulých, vtipně doplněných historickými fakty z jiných sportovních odvětví, především fotbalu, což valnou část současných předních deblistů, poměrně dost překvapilo a v krajním případě i zmátlo.
 
                                     T. Kokojan – turnajový komisař