Hlasů:

Dvě stříbra patří Nymburákům

19. 09. 2015

Z dnešního tisku

Brno – V Brně konal jubilejní, desátý ročník European Kids Athletics Games (EKAG), největší atletické akce pro děti a mládež do patnácti let. Naprosto právem je tento závod označován za neoficiální mistrovství Evropy žactva v atletice. Na závodu startovalo přes 1300 mladých sportovců ze 14 evropských zemí. A z nich bylo devatenáct mladých atletů z SKP Nymburk.

Nymburská atletická výprava v Brně

Nymburská atletická výprava v BrněAutor: Foto: oddíl

„Pořadatelé to neměli vůbec jednoduché. Například ve skoku dalekém, či běhu na 60 metrů se utkalo v jednom ročníku na 130 dětí a kvalifikace se musela skákat současně na čtyřech dálkařských sektorech," uvedla Lucie Prokešová z nymburského oddílu.

Jen nejlepších osmička závodníků byla pozvána na finále.

Nečekané čtvrté místo se podařilo vybojovat Jakubu Šantavému ve výšce výkonem 129 cm, Kláře Staňkové v běhu na 60 m za výkon8,21 s a Ondrovi Hodboďovi v běhu na 1500 m s výkonem 4:38,55 min. Zlepšení osobního rekordu ve výšce na 121 cm stačilo Kristýně Prokešové na deváté místo.

Eliška Ouředníková zaběhla nový oddílový rekord 15,65 s ve finálovém běhu na 100 m překážek a obsadila čtvrté místo. Úspěšně jí sekundovala Klára Staňková, která doběhla v osobním rekordu 16,44 na sedmém místě.

Pak se velká sbírka čtvrtých míst se rozrostla o medaile. Ve skoku dalekém si obrovským a krásným osobním rekordem 461 cm skočila pro stříbrnou medaili Míša Harlasová a stříbrnou medaili za hod kriketovým míčkem přivezl i Míša Zdobinský skvělým osobním rekordem 56,04 m. Michal z kvalifikace postupoval jako poslední, ale dokázal se druhý den zlepšit o neuvěřitelných 10 metrů. Ve finále skoku dalekého obsadila Klára Staňková s výkonem 502 cm čtvrté místo. V běhu na 600 m obsadil Jakub Šantavý celkově sedmé místo s časem 1:53,40. V závěrečných štafetách 4 x 60 m nymburské dívky obsadily z osmadvaceti čtveřic osmé místo.

„Každopádně všichni si tuto krásnou atletickou událost dětí a mládeže užili a těší se na další setkání v příštím roce," dodala Prokešová.