SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Dvanáctý oficiální ročník Mixové ligy Nymburska 2011 / 2012

17. 11. 2011

Mixová liga Nymburska začala psát svůj v pořadí již dvanáctý díl.

 Volejbalová dlouhodobá soutěž smíšených týmů je v tomto roce poprvé v historii podporovaná městem Nymburk. Strategickým masmediálním partnerem ligy je opět Nymburský deník. Čestným garantem volejbalového projektu je, jako už tradičně, vážený pan M. Matouš, Předseda SKP Nymburk.

            Soutěž od roku 2007 organizuje deblový oddíl SKP Nymburk spolu se Sokolem Všechlapy. Z hlediska turnajových ředitelů se konkrétně jedná o tzv.“ two-men-show“, v podání lídrů obou výše uvedených sportovních subjektů a sympatických nestárnoucích chlapíků, pánů F. Kokeše a T. Kokojana, dlouholetých přátel a spoluorganizátorů. Oba volejbaloví matadoři, jak všechlapský pohrobek, tak deblový specialista, jsou od roku 2007 sobě rovnými promotéry prestižní volejbalové regionální mixové ligy.

Hrací model samotného mixového projektu zůstává konstantní od jeho poměrně neočekávaného znovuzrození v roce 2007. První částí zimní halové soutěže je seriál šesti základních turnajů, druhou část tvoří dubnový finálový turnaj, kde týmy získávají, oproti základní části, navýšený počet bodů za konečné turnajové umístění.

Mixová liga také disponuje několika zajímavými specifiky z hlediska jejích oficiálních pravidel. Žena může být na hřišti nahrazena buď zdatným, sveřepým a bojovným důchodcem, který již dosáhl hranice šedesáti let a nebo perspektivním mladíkem, který ještě neoslavil sedmnácté narozeniny. Dále na hřišti mohou být maximálně dva aktivní hráči krajského přeboru první nebo druhé třídy ( v současnosti existuje vyjímka pouze pro družstvo Poděbrad, které mohou nasadit tři playery z kraje – tzv.“ provotavův“ ústupek ), účast ligových hráčů se nepřipouští. Výkonnost dobrých žen je spravedlivě neomezena.

Každé mužstvo může nastoupit do turnaje v „5“ ( nutné dvě ženy ), avšak posléze ho také musí celý v pěti absolvovat ( tzv.“ kokešova“ libůstka ).

Za zmínku ještě stojí fakt, že v letech 2001 a 2002 liga pokračovala v silně zeštíhlené formě, když se její průběh smrskl  na jediný bodový a tedy i finálový turnaj, což se dá taktéž považovat za určitou raritu. Oba turnaje byly vtipně nazvány tzv. „Pohrobky“ mixové ligy ( Kokosova parádička ).

 

Seznam nejzajímavějších osobností z řad seniorů, kteří prošli MLN v devadesátých letech:

 

  1. Standa „ Dědek“ Randa – proslulý metodik a maskot dublového oddílu SKP Nymburk, v současnosti navíc zavilý propagátor „ košer“ debla ( očista úderů ), navíc stále aktivní deblista – 55 let!
  2. Jitka „Feron“ Janků – ženská volejbalová legenda z Remanence.
  3. Vlasta „ Dušín“ Šimek – urputný „polařík“ šestkového volejbalu, na hřišti úspěšně napodobující a simulující legendárního brankáře sborné Čapajeva.
  4. Dáša „ Baže“ Bydžovská – volejbalový a deblový nadšenec, který se bezesporu zapsal do regionální historie svými zpravidla nečekanými, avšak po zásluze vzrušenými verbálními výkřiky v průběhu hry, kterými snaživé děvče děsilo většinou nejen zmatené soupeře, ale také zkoprnělé diváky včetně vyděšeného spoluhráče.

 

 

Mgr. T. Kokojan – Předseda AVD České republiky

 

 

 

 

Galerie

thmb-volej2010-276.jpg