SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Dva závody přinesly spokojenost do týmu plavců SKP

10. 04. 2012

Možná bude zveřejněno v NYMBURSKÉM DENÍKU

Dva závody přinesly spokojenost do týmu plavců SKP

NÁCHOD - dva poháry, osm medailí a čtvrté místo z devatenácti v bodování oddílů
Rychlou vodu do náchodského bazénu odjelo "prubnout" jedenáct plavců SKP a téměř všichni se vraceli s dobrou náladou, novými osobáky a některé plavkyně i s medailemi a poháry. Prsařského dvojboje (hlavní cena závodů) se zúčastnili všichni. NATÁLKA DRAHOVZALOVÁ a ANEŽKA NOVÁKOVÁ svými prsařskými kvalitami sáhly shodně po poháru za druhé místo ve své kategorii (Natálie plavala s rok staršími, Anežka v kategorii 1997 a st.). Obě dvě jmenované přidaly i medaile v jiných disciplínách (viz níže). S "bramborovou medailí" ve dvojboji se musela spokojit SAŠA ŠIMONOVÁ. Skvělým časem na 100 motýlek se blýskla NIKOLA NEDVĚDOVÁ, která tak vybojovala 3. místo.
Šest startů a šest osobáků, to je 100% úspěšnost pro MATYÁŠE RYCHETSKÉHO, který znovu zúročil svou úžasnou tréninkovou morálku. GRATULUJEME !!!
Skvěle si vedlo i naše úspěšné "mládí" - VIKY SZITOVÁ, LENKA HORVÁTOVÁ a SÁRA ŠAFROVÁ. Všechny tři plavkyně vykročily do "jara" novými osobními rekordy a hlavně vylepšenou technikou a obrátkami. Je třeba se zastavit u NÁTÁLIE DRAHOVZALOVÉ, která svými časy na prsařských tratích překonala klubové rekordy Anežky Novákové na 50 i 200m a taktéž "sebrala" klubový rekord Agátě Čechové na 100 motýlek. Pět osobáčků si z Náchoda odvezla PETRA KUTSCHKOVÁ ve svých doplňkových disciplínách. Ve své hlavní disciplíně skončila těsně za ním. Výpadky v trénincích a nemoc těsně před závody eliminovaly výkony PAVLA DAVÍDKA i ANEŽKY NOVÁKOVÉ, kteří po soustředění měli dobrý pocit a těšili se na první závody. Tak snad příště. I přes tréninkové výpadky se "zadařilo" SAŠE ŠIMONOVÉ, tři osobáky určitě potěšily. Stejně tak nebyla nemoc znát na NIKOLE NEDVĚDOVÉ, která zaplavala nejen skvěle motýlka (viz výše), ale i polohovku a v ostatních startech zůstala jen těsně za osobáky.
PLAVCI SKP SKONČILI NA SKVĚLÉM 4. MÍSTĚ V BODOVÁNÍ ODDÍLŮ. NA PRVNÍCH TŘECH MÍSTECH SE UMÍSTILY ODDÍLY S POČETNĚJŠÍMI VÝPRAVAMI (SC PAP Pardubice, Delfín Náchod a Lokomotiva Trutnov). GRATULUJEME !!! A ZÁROVEŇ DĚKUJEME TAKŘKA VŠEM PLAVCŮM ZA SKVĚLÉ VÝKONY, UMÍSTĚNÍ I REPREZENTACI NAŠEHO KLUBU.

HRADEC KRÁLOVÉ - Zlato, tři stříbra, bronz a  8.místo mezi 39 zúčastněnými oddíly
Devítka plavců SKP  se zúčastnila tradičních závodů v Hradci Králové. Závodů se zúčastnilo 36 českých, 2 polské a 1 slovenský oddíl, hradecký krásný bazén praskal ve švech. Naši borci se v tak velké konkurenci neztratili a v bodování oddílů obsadili skvělé 8. místo, ačkoli jiné výpravy byly daleko početnější.
Pět medailí jsme získaly díky dvěma plavkyním - NATÁLII DRAHOVZALOVÉ a ANEŽCE NOVÁKOVÉ. Ostatní, ačkoli si na cenný kov nesáhli, zaplavali výborně! Jediným zástupcem silnějšího pohlaví v barvách SKP byl MATYÁŠ RYCHETSKÝ. I hradecké závody znovu znamenaly jeho stoupající plaveckou výkonnost, která je odměnou za výbornou tréninkovou morálku a chuť "plavat". Matyáš překonával osobáky z dlouhého bazénu jak na běžícím pásu a mezi stejně starými dorostenci se neztratil. Vynikající časy dosáhl na 100Z, 200VZ, 100VZ a průlom přišel "konečně" i v polohovce. Jediná dorostenka ANEŽKA NOVÁKOVÁ získala stříbro bojovným výkonem na 100 prsa a "bramboru" na 200 polohovku. Po krátké zdravotní a tréninkové pauze znovu zabojovala BARČA ŠILAROVÁ. Všechny závody odplavala skvěle a potěšila dalším zlepšením ve znaku a polohovce. Jako rozjetý rychlík se na posledních závodech prezentuje VIKY SZITOVÁ a tak radost je na místě ! Super časy ve znaku, doplňuje výrazným zlepšením v kraulu a motýlku. Jako jediná z našeho klubu dokáže stabilně "nabourávat" přední pozice o rok starších soupeřek NATÁLIE DRAHOVZALOVÁ. Živel, který chce vyhrávat, který dokáže plavat naplno každý závod a který nikomu nic nedá zadarmo. Fantastický výkon na 200PZ a 100P, vynikající výsledky ve znaku a skvělý výsledek na 100 motýlek.
GRATULUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE POSTARALI O VÝBORNÝ KOLEKTIVNÍ VÝKON V HRADCI (osmé místo je neuvěřitelným úspěchem!). DĚKUJEME VŠEM ZA SKVĚLÉ ČASY A UMÍSTĚNÍ A TAKÉ ZA PŘÍKLADNOU REPREZENTACI KLUBU SKP NYMBURK

Galerie

thmb-plavani2-373.jpg