Dva závody přinesly spokojenost do týmu plavců SKP Nymburk

21. 04. 2012

Z dnešního tisku

Náchod Dva poháry, osm medailí a čtvrté místo z devatenácti v bodování oddílů.

Rychlou vodu do náchodského bazénu odjelo „prubnout“ jedenáct plavců SKP a téměř všichni se vraceli s dobrou náladou, novými osobáky a některé plavkyně i s medailemi a poháry. Prsařského dvojboje (hlavní cena závodů) se zúčastnili všichni. Natálka Drahovzalová a Anežka Nováková svými prsařskými kvalitami sáhly shodně po poháru za druhé místo ve své kategorii (Natálie plavala s rok staršími, Anežka v kategorii 1997 a st.). Obě dvě jmenované přidaly i medaile v jiných disciplínách (viz níže). S „bramborovou medailí“ ve dvojboji se musela spokojit Saša Šimonová. Skvělým časem na 100 motýlek se blýskla NIikola Nedvědová, která tak vybojovala 3. místo.

Šest startů a šest osobáků, to je 100 % úspěšnost pro Matyáše Rychteského, který znovu zúročil svou úžasnou tréninkovou morálku. Gratulujeme!

Skvěle si vedlo i naše úspěšné „mládí“ Viky Szitová, Lenka Horvátová a Sára Šafrová. Všechny tři plavkyně vykročily do „jara“ novými osobními rekordy a hlavně vylepšenou technikou a obrátkami. Je třeba se zastavit u Natálie Drahovzalové, která svými časy na prsařských tratích překonala klubové rekordy Anežky Novákové na 50 i 200 m a taktéž „sebrala“ klubový rekord Agátě Čechové na 100 motýlek. Pět osobáčků si z Náchoda odvezla Petra Kutschková ve svých doplňkových disciplínách. Ve své hlavní disciplíně skončila těsně za ním.

Výpadky v trénincích a nemoc těsně před závody eliminovaly výkony Pavla Davídková i Anežky Novákoví, kteří po soustředění měli dobrý pocit a těšili se na první závody. Tak snad příště. I přes tréninkové výpadky se „zadařilo“ Saše Šimonové, tři osobáky určitě potěšily. Stejně tak nebyla nemoc znát na Nikole Nedvědové, která zaplavala nejen skvěle motýlka (viz výše), ale i polohovku a v ostatních startech zůstala jen těsně za osobáky.

Plavci SKP skončili na skvělém 4. místě v bodování oddílů. Na prvních třech místech se umístily oddíly s početnějšími výpravami. (SC PAP Pardubice, Delfín Náchod a Lokomotiva Trutnov).

Hradec Králové Zlato, tři stříbra, bronz a 8. místo mezi 39 zúčastněnými oddíly.

Devítka plavců SKP se zúčastnila tradičních závodů v Hradci Králové. Závodů se zúčastnilo 36 českých, 2 polské a 1 slovenský oddíl, hradecký krásný bazén praskal ve švech. Naši borci se v tak velké konkurenci neztratili a v bodování oddílů obsadili skvělé 8. místo, ačkoli jiné výpravy byly daleko početnější.

Pět medailí jsme získali díky dvěma plavkyním Natálii Drahovzalové a Anežce Novákové. Ostatní, ačkoli si na cenný kov nesáhli, zaplavali výborně! Jediným zástupcem silnějšího pohlaví v barvách SKP byl Matyáš Rychetský. I hradecké závody znovu znamenaly jeho stoupající plaveckou výkonnost, která je odměnou za výbornou tréninkovou morálku a chuť „plavat“.

Matyáš překonával osobáky z dlouhého bazénu jak na běžícím pásu a mezi stejně starými dorostenci se neztratil. Vynikající časy dosáhl na 100Z, 200VZ, 100VZ a průlom přišel „konečně“ i v polohovce. Jediná dorostenka Anežka Nováková získala stříbro bojovným výkonem na 100 prsa a „bramboru“ na 200 polohovku. Po krátké zdravotní a tréninkové pauze znovu zabojovala Barča Šilarová. Všechny závody odplavala skvěle a potěšila dalším zlepšením ve znaku a polohovce.

Jako rozjetý rychlík se na posledních závodech prezentuje Viky Szitová a tak radost je na místě ! Super časy ve znaku doplňuje výrazným zlepšením v kraulu a motýlku. Jako jediná z našeho klubu dokáže stabilně „nabourávat“ přední pozice o rok starších soupeřek Natálie Drahovzalová. Živel, který chce vyhrávat, který dokáže plavat naplno každý závod a který nikomu nic nedá zadarmo. Fantastický výkon na 200PZ a 100P, vynikající výsledky ve znaku a skvělý výsledek na 100 motýlek.