SKP Nymburk - Tipsport T.B.C. Králův D 3:3

EVVA FbŠ Bohemians - SKP Nymburk  5:0

SKP Nymburk - FBC ECKG Juniorky Kladno  3:2

Nymburský deník 19.3.2009

Juniorky získaly tři body

V dalším turnaji první ligy juniorek získaly nymburské florbalistky jedno vítězství nad týmem Kladna.

FbŠ Bohemians – SKP Nymburk 5:0

Hostující děvčata se zápasu s lídrem tabulky nezalekla. Celé utkání znepříjemňovala favoritu cestu za třemi body svoji zarputilou obranou.
„Od začátku zápasu jsme soupeřky nechaly hrát jen v místech, kde nám nehrozilo tak velké nebezpečí. Do
prostoru, ze kterého padá nejvíc gólů, jsme je nepustily a to je nejspíš trochu překvapilo. Nemohly se dostat k naší bráně a zakončit. Začaly být nervózní a to hrálo do našich karet. Bohužel jsme ale v první třetině dostaly tři góly, z toho dva z „náhozu“ od půlky. Druhou třetinu jsme odbránily skvěle a neinkasovaly ani jednou. Ve třetí třetině soupeřky ještě přidaly dvě branky a pojistily si tak vítězství, u kterého se určitě nadřely o něco více, než plánovaly,“ řekla po zápase hráčka Nymburka Markéta Musilová.

Třetiny: 3:0, 0:0, 2:0.

SKP Nymburk – Kladno 3:2

Před druhým zápasem se juniorky protihráček nezalekly i přes to, že jich bylo dvakrát více. A se soupeřkami z Kladna, které jsou v průběžné tabulce o čtyři příčky výš než Nymburk, odehrály vyrovnaný zápas.
„Oba týmy si po celý zápas vytvářely šance, a i když na nás už byla znát únava z prvního zápasu, výhru jsme si vzít nenechaly. Dostaly jsme také možnost vyzkoušet si dvakrát oslabení a dvakrát přesilovku. Konec zápasu byl trochu vyhrocený, vedly jsme od poloviny poslední třetiny a soupeřky se logicky snažily za každou
cenu alespoň vyrovnat. My jsme se ale o vytoužené body připravit nenechaly, a tak jsme měly po dlouhé době opět pořádný důvod k oslavě,“ uvedla šťastná Musilová.

Branky Nymburka: Petrášová (Nováková), Petrášová (Nováková), Nováková (M. Musilová). Třetiny: 0:0, 2:2, 1:0.