SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Desátý ročník míčového sedmiboje SKP Nymburk 2013

30. 05. 2013

Z dnešního tisku.

Desátý ročník míčového sedmiboje SKP Nymburk 2013

V hale ZŠ Komenského Nymburk byl zrealizován jubilejní desátý ročník dvojic v míčovém víceboji, který byl do roku 2007 nedílnou součástí oficiálního republikového šampionátu. Povedeného výročního klání se zúčastnily seniorské páry z Nymburska a České Lípy. Takovou pikantérií letošního turnaje byl bezesporu fakt, že se v soutěži objevilo šest pedagogů z Polabí, když dvě dvojice disponovaly ryze učitelským složením. Druhou regionální sekci párů, tvořily na rozdíl od let minulých, pouze dva zkušené týmy z České Lípy.

Z celkového prvenství se nakonec po zásluze radoval jediný zúčastněný smíšený pár, vedený turnajovým ředitelem a nejstarším účastníkem celé sportovní akce, míčovým universálem a deblovým specialistou T. Kokojanem, kterému již potřetí v řadě zdárně sekundovala D. Bakešová. Zkušení mixaři, k velkému překvapení všech soupeřů, poměrně nečekaně opanovali všechny čtyři hravé míčové sporty, což se jim z hlediska všech tří společných sedmibojařských účastí podařilo úplně poprvé. Kokojan s Bakešovou konkrétně triumfovali ve stolním tenise, líném tenise, volejbale a nohejbale. Konečným letošním celkovým prvenstvím tak smíšený pár úspěšně zkompletoval čistý vítězný hattrick a to v období posledních tří sezon!

Co se týká vítězů zbylých tří sportů, basketbalové šestky ovládl od rána transparentně unavený a mírně světloplachý J. Petřík s partnerem, ve fotbalových kopech tradičně kraloval českolipský ranař Kavan se závodním fotbalistou Petákem a ve florbalových nájezdech zvítězili šikovný a mlčenlivý M. Popr s ortodoxním pedagogem M. Schreyerem, který postavil parádní a excelentní brankářský výkon na svém proslulém minimalizovaném a celoživotně sníženém prahu fyzické bolesti. Oba borci spolu již před lety, na popud svého kamaráda, kolegy a turnajového ředitele T. Kokojana, vytvořili zajímavý, avšak poměrně herně nesourodý a kontroverzní tým. M. Popr z lázní totiž z hlediska své hráčské profilace a projevu, staví především na abnormálním citu pro balón a tím pádem logicky preferuje technické pojetí všech míčových sportů. Na rozdíl od introvertního technika Popra je M. Schreyer typickým silovým prototypem hráče, jehož herní projev je plný hrubé úderové síly, nárazů, odbití a tvrdých dopadů, které ovšem zpravidla téměř necítí a nereflektuje.

Nejuniverzálnější dvojicí letošního turnaje, vyjma celkových vítězů, se stal houževnatý pár urputných, fyzicky našlapaných a „kousavých“ pedagogů, v podání P. Čerňanského a I. Mezlíka, kteří celý turnaj doslova jezdili po kurtu jako motoroví brouci! Oba sympatičtí bojovníčci úspěšně nahrazovali technickou nevyzrálost abnormální snahou, vířivým celoplošným pohybem a až buldočí zavilou bojovností. Díky tomu si také posléze utavený Mezlík nechtěně přidal na vyhlašovací ceremoniál ještě osmou nepovinnou individuální disciplínu, spočívající ve střídavém a bolestném křečování obou dolních končetin. Celá maximální herní turnajová snaha oběma „škubavcům“ nakonec vynesla solidních pět bednových umístění ze sedmi absolvovaných sportů, což snaživé chlapce spravedlivě katapultovalo až na stříbrný stupínek konečného pořadí. Dvojice neúnavných „polaříků“ a rotujících kantorů, totiž chvílemi doslova způsobovala v hlavách svých zmatených soupeřů pocit zmaru a beznaděje, a to díky imaginární představě, že jsou oba „běhavci“ totiž takzvaně „všude a nikde“

Chlapci byli proto po ukončení sportovní akce po zásluze vyhlášeni turnajovým ředitelem a promotérem „skokany“ roku 2013. Taktéž další sympatické učitelské duo Popr-Schreyer neodešlo s prázdnou a díky svým kvalitním výkonům ve třech sportech pobralo v konečném účtování bronzové placky a to především díky prvnímu a druhému fleku z florbalu a basketbalu, což je medailovou premiérou této výjimečné a specifické dvojice.

 

Tomáš Kokojan předseda Asociace volejbalových deblů ČR

Nymburský deník: Čtvrtek, 30. Květen 2013, Strana 8

Galerie

thmb-amsp2-639.jpg