SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Derniéra oficiálních deblových turnajů ve Valašském Meziříčí

04. 02. 2011

v rámci republikového šampionátu: 14.oficiální sezona novodobé éry – 2004 / kategorie mixů, mužů a žen /.

 

 

Poslední valmezské deblové turnaje, započítávané do oficiálního Mistrovství České republiky, byly zrealizovány v roce 2004. V témže roce také logicky Nymburský deník přinesl a zveřejnil poslední volejbalové články, týkající se těchto globálně nejmasovějších deblových turnajů republikového šampionátu novodobé éry.

U příležitosti 20.výročí republikového šampionátu se Výbor AVD rozhodl uveřejnit oba jejich kompletní texty, které byly publikovány téměř před sedmi lety v nymburském periodiku, jež je již přes neuvěřitelných dvacet let (!) strategickým masmediálním partnerem jak deblového oddílu SKP Nymburk, tak i Asociace volejbalových deblů České republiky.

 

 

                                               Nymburský deník – 24.7.2004 :

 

 

                        „ Kokojan nedosáhl na hattrick, výhru mu vyfoukl Jan David“

 

Valašské Meziříčí – V moravském „Valmezu“ pokračovala elitní série ve volejbalových deblech republikového šampionátu. Sešlo se zde rekordních třiatřicet párů, tvořených zpravidla místními borci a hráčkami krajských a ligových soutěží. Páry byly nalosovány do sedmi skupin, do kterých byli nasazení specialisté z Prahy a Nymburka. Postoupivší páry se posléze střetly ve vyřazovacích bojích, které určily elitní osmičku. Tam se probili všichni favorité. Největší problémy s postupem měli Železný se Štěpánovou, kteří narazili na specialistu Horkého ze Zábřehu. Železný s partnerkou však poté přes vyřazovací boje dokráčel až ke třetímu místu.

V absolutním finále si to na závěr turnaje rozdali podle papírových předpokladů v souboji generací Kokojan s Jůzovou proti Davidovi s Synáčkovou. Po dramatické finálové bitvě se nakonec radovali David s Dynáčkovou, když otočili nepříznivý stav 6:8 ve třetí sadě a vyhráli 11:9.“ Mohl jsem uzavřít vítězný hattrick od roku 2000, ale to je sport“, konstatoval smutně Tomáš Kokojan.

Pořadí turnaje ve Valašském Meziříčí:1. David – Dymáčková, 2. Kokojan – Jůzová,

3. Železný – Štěpánová, 4. Semerák – Davidová, 5. Nášel – Marná.

 

Nejúspěšnější mixaři Valašského Meziříčí od roku 2000:                                                1.Tomáš Kokojan ( dvakrát 1.místo, dvakrát  2.místo ), Mirek Železný ( jedenkrát 1.místo, jedenkrát 2.místo, jedenkrát 3.místo ), Jan David ( jedenkrát 1.místo, jedenkrát 3.místo ), Martin Večeřa ( jedenkrát 2.místo, jedenkrát 3.místo ).

 

 

 

                                   „ David s Večeřou obhájili loňské první místo“

 

Valašské Meziříčí – Čtrnáctá oficiální sezona republikového šampionátu se přiblížila ke svému vrcholu v podobě finálových turnajů všech kategorií v Jindřichově Hradci.

Seriál MČR pokračoval kláním mužů ve Valašském Meziříčí, kde se opět sešel největší počet startujících od začátku sezony.

Dvaadvacet zúčastněných dvojic změřilo své síly ve čtyřech základních skupinách, odkud šly do finálového pavouka dva nejlepší páry.

Nasazené týmy z Prahy, Brna a Nymburka splnily role favoritů a postoupily z prvních míst. Výjimkou byla pražská dvojice Semerák-Havlíček, která marně hledala společnou deblovou řeč. „ Bylo to neprůchodné“, sypal si popel na hlavu  Semerák.

Elitním pavoukem hladce procházeli Večeřa s Davidem a Gregor se Sedlákem, reprezentanti SKP Pivovar Nymburk předváděli křečovitý herní projev a trápili se již ve čtvrtfinále.

Po semifinálové porážce od Gregora a Sedláka se nymburáci semkli a po urputném boji o třetí místo porazili brněnského Šneidra s ligovým partnerem. Ve finále triumfovali David s Večeřou, čímž obhájili loňské prvenství. Za posledních pět let jsou nejúspěšnější dvojicí.

            Výsledky turnaje: 1. David – Večeřa ( Praha ), 2. Gregor – Sedlák ( Brno ),

                                         3. Kokojan – Hamerník ( Nymburk ), 4. Šneidr – Talíř ( Brno ).

Pořadí nejúspěšnějších dvojic v kategorii mužů od roku 2000:

                              1. Večeřa – David,      2. Kokojan – Hamerník,

                              3. Gregor – Trýzele,   4. Muroň – Sedlák.

 

Poslední deblové turnaje před finálovým kláním proběhnou ve Sklenařících a v Zábřehu

na Moravě.

 

 

            Mgr. T. Kokojan – Předseda Asociace volejbalových deblů České republiky

 

Galerie

thmb-debl2010-53.jpg