SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Deblový démon S. Randa /SKP Nymburk/ dosáhl další věkové mety !

28. 08. 2015

Chlapec je jedním z nejstarších aktivních volejbalových deblistů všech dob, když tento sport praktikuje již šestašedesát let!

Legendární sportující superveterán a důchodce v srpnu v tichosti   oslavil svůj jedenaosmdesátý křížek                                                                        „Go for it, Mr. Randa!“

Sportovní ikona z Remanence a nesmlouvavý správce místních tenisových kurtů, vážený pan Standa „Dědek“ Randa, důstojně oslavil v kruhu svých sportovních přátel, jedenaosmdesáté narozeniny. Nezlomný deblový rabín, proslulý svým obrovským sebevědomím a bez nadsázky i vlastními doslova nadčasovými hráčskými výkony, jde bez větších zdravotních peripetií dál tvrdě proti věku a jeho míčové aktivity stále neutuchají. Mezi hlavní sportovní profilace, tohoto milého, občasného a vcelku i vtipného kverulanta, bezesporu patří v posledních třech letech především tenisový debl a stolní tenis, kterému se žoviální senior úspěšně věnuje v zimním období.                                                                                     Za zajímavost stojí fakt, že je po míčovém predátoru, „srdcaři“ a bojovníkovi Randovi, taktéž spravedlivě pojmenován tenisový kurt číslo tři. K této poměrně neortodoxní a výjimečné události došlo v rámci dědových loňských bujarých oslav jeho kulatých osmdesátin. Oficiální certifikát zinkasoval štěstím zjihlý a uslzený Randa, a to v rámci svého důstojného oslavného ceremoniálu, dokonce osobně z rukou váženého předsedy nymburského tenisového oddílu, pana P. Podhajského. Nutno ještě dodat, že na tenisové trojce je možno v antuce po obou stranách sítě, spatřit zřetelně vytlačené stopy starcových tenisek, a to přesně v místech, kde matador dlouhé minuty trpělivě číhá (v pozici kamenného svědka) na svůj, z hlediska zmateného a zoufalého soupeře, smrtící volej hraný zpravidla hrubou silou. Jedná se o specifický Randův „šlajzovaný polosmeč“, kterým zpupného soupeře přivádí do stavu marnosti a skepse.                                                                                                        Vážený pan Standa Randa byl v minulých letech nominován do deblové a volejbalové dvorany slávy SKP Nymburk a patří mezi třicet klíčových osobností MČR ve volejbalových deblech. Na tuto elitní republikovou scénu uvedl výbor  AVD pana Randu oficiální členskou nominací, a to za jeho osobní přínos deblovému sportu, v letošním kalendářním roce.                                                                      Závěrem zbývá jen popřát starému „sporťákovi“ maximum zdraví a sportovních úspěchů, a to v budoucím životě tohoto permanentně optimisticky naladěného, nestárnoucího a filantropického „týpka“ z nymburské Remanence! Všichni jeho kamarádi a přátelé z řad sportujících „rémáků“ si samozřejmě velice přejí, aby co nejdéle platilo veselé heslo: „Kde je Standa Randa, tam je velká sranda“ (ovšem kromě stolního tenisu, jak tradičně vtipně bonmotuje pan Čermák).

Přátelé a kamarádi S. Randy z Remanence, spolu s výborem deblového oddílu SKP Nymburk

Galerie

thmb-debl-1286.jpg