SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

DEBLOVÍ SPECIALISTÉ SKP NYMBURK SE OPĚT PROSADILI

02. 12. 2009

Deblisté SKP Nymburk, navzdory svému veteránskému věku, opět řádili na halovém mistrovství Poděbrad losovaných mixů ve volejbalových deblech. Tomáš Kokojan obhájil post šampiona z minulého roku, nezdolná veteránka E. Rajlová je po fantastickém výkonu vícemistryní lázenské metropole!

Deblisté SKP Nymburk, navzdory svému veteránskému věku, opět řádili na halovém mistrovství Poděbrad losovaných mixů ve volejbalových deblech. Tomáš Kokojan obhájil post šampiona z minulého roku, nezdolná veteránka E. Rajlová je po fantastickém výkonu vícemistryní lázenské metropole!

Poděbrady – halový deblový turnaj losovaných mixů  2009.

V období nového milénia byly letos Poděbrady dějištěm v pořadí již 9. ročníku zimního halového turnaje losovaných smíšených párů ve volejbalových deblech.

V globálu lze konstatovat, že se na této prestižní volejbalově- deblové akci nic zvláštního nestalo, když  dál v tradiční rovině a zaběhlých  kolejích nekompromisně

pokračovala nadvláda a vítězná hegemonie turnajového ředitele J. Votavy, spolu s Presidentem  AVD v Čechách a na  Moravě, T. Kokojanem. Tito debloví mágové se totiž spravedlivě o všechny novodobé tituly podělili! Navíc se ještě spolu zpravidla střetávali v absolutním turnajovém finále a poražený posléze bral stříbrnou placku.

Letos kraloval, stejně jako na minulém turnaji v roce 2008, legendární veterán a lídr deblistů  SKP  Nymburk, Tomáš  Kokojan, díky čemuž zkompletoval vítězný „ double“ z posledních dvou let a to v rámci nového a průkopnického hracího systému. Ten je specifický rotací jednotlivých hráček ve skupinách, takže složení soupeřících dvojic se po každém odehraném špílu na dva vítězné sety, posléze flexibilně mění.

Z obou základních skupin opět postoupili dva nejlepší playeři a dvě hráčky do finálové skupiny, kde se již bojovalo o medaile. Oči pro pláč, včetně nepopulární bramborové medaile,  nakonec zůstaly mladíku Grusovi, který sice pozlobil oba favority, ale klíčový zápas se skokanem a věčně třetím  Vondrou vůbec nezvládl, a to jak po psychické, tak i fyzické stránce. V rozhodujícím špílu o celkové vítězství posléze vcelku hravě přetlačil  Kokojan, hrající ve velké euforii bezradného  Votavu, když nymburský chlapík těžil především z výhodnějšího losu z hlediska své vynikající spoluhráčky  Novotné, z jejíhož téměř dokonalého výkonu byl u vytržení i její zpravidla netečný  manžel. Tento poslední turnajový zápas finálové skupiny byl neméně důležitý také pro konečné pořadí ženské kategorie.

Dáša  Novotná totiž díky hladkému vítězství v obou setech, přeskočila všechny své soupeřky a slavila celkové prvenství! Za zmínku stojí také výborný celoturnajový výkon veteránky  E. Rajlové, která v konečném účtování brala bronzovou medaili.

Na závěrečném ceremoniálu  Předseda  AVD  České republiky  T. Kokojan vyzdvihl nadstandardní organizační schopnosti a volejbalově-deblové nadšení pánů  J. Votavy ml. a  M. Špaka,díky jejichž nezlomnému úsilí a aktivitě je volejbalový debl v Poděbradech téměř 20 let nedílnou součástí nejen sportovního života lázenské metropole, ale také dlouholetou mekkou volejbalového debla v Čechách a na  Moravě, v rámci republikového šampionátu novodobé éry, pořádaného  AVD.

CELKOVÉ POŘADÍ TURNAJE:

Muži: 1.místo – T. Kokojan ( SKP Nymburk ) 

         2.místo – J. Votava ( Poděbrady )

         3.místo – S. Vondra  ( Poděbrady )        

         4.místo -  D. Grus ( SKP Nymburk )

Ženy:  1.místo – D. Novotná ( Poděbrady )      

          2.místo – I. Chvojková ( Poděbrady )

          3.místo -  E. Rajlová  ( SKP Nymburk ) 

          4.místo – H. Hedová ( Kolín )

                                                   Předseda  AVD  v ČR – T. Kokojan / SKP  Nymburk /