SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Deblové finále připomínalo známou hru kočky s myší

02. 07. 2016

Z dnešního tisku

Deblové finále připomínalo známou hru kočky s myší

Nymburk – Jubilejní pětadvacátá volejbalová sezona deblového oddílu SKP Nymburk, 25. 6. 2016 a šestnáctý oficiální ročník. V numerologickém znamení pětek a šestek se nesl derniérový turnaj SKP Nymburk mužské kategorie, který byl jako už tradičně odehrán na deblovém centrkurtu zálabské Remanence.


Ilustrační foto.

Ilustrační foto.Autor: DENÍK/Michal Bílek

V současnosti již silně prořídlá členská základna nymburské deblové obce byla tentokrát na turnajovém klání zastoupena, stejně jako v loňském roce, kvartetem čtyř domácích týmů.

Z dalších volejbalových center, Prahy a Brna, bohužel již poněkolikáté žádní další soupeři nedorazili.

Samotné sportovní klání gradovalo v ostrém předpoledním horku finálovým duelem, ve kterém se střetly páry vedené turnajovým promotérem T. Kokojanem a všechlapským nestorem a pohrobkem F. Kokešem.

Vyrovnaná bitva se tentokrát nekonala, neboť herně nabuzený prezident místního deblového klubu doslova herně potrestal své zpupné soupeře. V průběhu tří hraných setů jim totiž nasázel kolempatnácti zákeřných úderů (z toho polovina servisů) přes síť, které nekompromisně a záludně tečovaly pásku saka.

Série nepříjemných „prasátek" rozhodila především již tak dost psychicky vystresovaného Literu, který si patrně již na začátku prestižního mače uvědomil svoji nejspíš poslední reálnou příležitost na vytoužený triumf, a to v rámci oficiální deblové turnajové akce.

Třetí závěrečnou sadu již víceméně zmasírovaná, opařená a zmatená dvojice doslova uvízla v těžké defenzívě a nekladla téměř žádný odpor.
Jasnou herní nadvládu vítězů ještě umocnil solidní výkon hřmotného chlapíka J. Tichého, který tak s chutí úspěšně obhájil, navíc s jiným partnerem, loňské zlato.

Randa bude zapsán do Guinessovy knihy rekordů

Za zmínku taktéž stojí fakt, že jedenaosmdesátiletá legenda z Remanence, v podání nestárnoucího S. Randy, dosáhla další rekordní statistické mety. Zasloužilý super veterán děda Randa totiž díky tomu, že v červnu sehrál další sety a zápasy, se kontaktoval s neuvěřitelným a rekordním časovým údajem pro aktivní hráče, a to konkrétně s ryskou šestašedesát let.

Takováto hráčská deblová dlouhověkost nemá ve statistických análech novodobé historie mistrovství České republiky ve volejbalových deblech obdoby.

Rekordní tabulkový „zátah" protřelého světáka, houževnatého starce a nekompromisního správce tenisových kurtů z Remanence, bude opět spravedlivě dopsán do oficiální deblové Guinessovy knihy rekordů a rarit.

Konečné pořadí: 1. T. Kokojan + J. Tichý, 2. F. Kokeš + J. Litera, 3. P. Plachý + S. Randa (všichni Nymburk).Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/ostatni_region/deblove-finale-pripominalo-znamou-hru-kocky-s-mysi-20160702.html

Galerie

thmb-13-1485.jpeg