SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

debl M ČR výsledky-muži

03. 06. 2006

Poděbrady - M ČR - volejbalový debl /muži 28.5.2006/ Již 16. ročník poděbradských deblů otevřel kategorii mužů šestnácté= oficiální sezóny republikového šampionátu volejbalových deblů novodobé historie.

Poděbrady - M ČR - volejbalový debl /muži 28.5.2006/ Již 16. ročník poděbradských deblů otevřel kategorii mužů šestnácté= oficiální sezóny republikového šampionátu volejbalových deblů novodobé historie.

Poděbrady - M ČR - volejbalový debl /muži 28.5.2006/

           

            Již 16. ročník poděbradských deblů otevřel kategorii mužů šestnácté= oficiální sezóny republikového šampionátu volejbalových deblů novodobé historie.

            Kvalitativním obsazením zúčastněných dvojic se jednoznačně zařadil mezi 3 „nejnašlapanější“ turnaje mužů od roku 2000. Z absolutní volejbalové špičky, pauzírovali pouze bratři Pavelkové z Prahy, dohánějící fyzickou kondici.

            7 zúčastněných dvojic sehrálo turnaj systémem každý s každým na 2 hrané sety. O vyrovnanosti párů svědčí fakt, že i konenční vítězové ztratili 2 sety.

            Z důvodu nepříznivého počasí se hrálo v halách ZŠ, což pomohlo především skokanům Michálkovi, Klusoňovi a Muroňovi ml., disponujícím abnormálním výskokem.

            Z celkového prvenství se nakonec radovali mistři České republiky z loňského roku, reprezentanti SKP Tomáš Kokojan a Vojta Věchet, kteří celý turnaj předváděli kompaktní a téměř bezchybný volejbalový debl. Ten evidentně podtrhávali přátelským, pohodovým a bojovným týmovým duchem, který někteří soupeři postrádali.

            „Černým koněm“ turnaje se stala dvojice vedená profesionálním volejbalistou Michálkem z Poděbrad, který s partnerem „Rakeťákem“ Bydžovským, vytvořil vhodně se doplňující pár.

„Smál jsem se Kokosovi, že mu brzy dojde fyzická kondice, ale vše je jinak. On je v pohodě a já musím neustále dobíjet baterky,“ mrzel se občas nesoudný Bydžovský, zabíhající na lajně jak „motorová myš“.

            Na turnaji dále zaujal zkušený deblový projev kontraverzního pražáka Železného a dynamické pojetí tohoto sportu v podání dvacetiletého Muroňě, disponujícím ohromným fyzickým fondem. Muroň st. se Sedlákem zase předváděli dokonalou obranu a nebýt zranění lýtka zkušeného Muroně, oba veteráni by „pokousali“ kromě Železného více potenciálních favoritů.  „Lýtko bolí, nejde to“ skučel konsternovaný Muroň. Drahocenné zkušenosti zde sbírali debloví novici Vokřínek s Petříkem-nejperspektivnější mladí deblisté Randovy deblové školy.

„Porážky mne nemrzí, viděl jsem zde debl skvělé úrovně a různé hráčské styaly, rád bych od deblových Kingů odkoukal co nejvíce technických fines“, optimisticky konstatoval nejmladší účestník turnaje Petřík, čerstvý maturant.

            „Turnaj měl skvělou sportovní úroveň a dík patří především perfeknímu řediteli Špakovi, který jako jeden z mála udržel deblovou tradici M ČR v Poděbradech od roku 1991 až dodnes“ ocenil turnajového ředitele a svého přítele šéf AVD Tomáš Kokojan.

            Letošní vítězové tak zkompletovali medailový hatrick, když ze tří společných turnajů od roku 2003 brali dvě zlata a jedno stříbro.

 

Celkové pořadí: Poděbrady open 2006-muži

 

            1.         Tomáš Kokojan + Vojta Věchet     SKP Nymburk

            2.         Ondra Michálek + Lad. Bydžovský /Poděbrady/

            3.         Marek  ............   + Aleš Grogor   /Brno/

            4.       Mirek Železný + Petr Klusoň       /Praha/

            5.         Jan Muroň + Jiří Šnejdr   /Brno/

            6.         Ivo Muroň + Bob Sedlák   /Brno/