SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Čtvrtý turnaj Mixové ligy Nymburska – 10.oficiální ročník 2009 / 2010

10. 02. 2010

V pořadí již čtvrtý turnaj ligy volejbalových mixů je minulostí. Nic zvláštního se tentokrát nestalo a medaile si rozebrali papíroví favorité z Nymburka a Poděbrad.

V pořadí již čtvrtý turnaj ligy volejbalových mixů je minulostí. Nic zvláštního se tentokrát nestalo a medaile si rozebrali papíroví favorité z Nymburka a Poděbrad.

Za očekáváním opět zůstal tým  Mladé  Boleslavi, vedený sympatickým veteránem a velkým volejbalovým srdcařem  Michajlecem. Boleslaváci favoritům příliš nevzdorovali a poměrně překvapivě podlehli i  Kokešově  Mašince, která navíc nastoupila neortodoxně se třemi ženami v poli, což je považováno za nevýhodu. Všechlapští pohrobci se však neuvěřitelně semkli a vybojovali velmi pěkné čtvrté místo, navíc za velkého přispění euforických veteránek, v podání  Rajlové, Bakešové a  Frankové, které celý turnaj předváděly doslova famozní obranné zákroky v poli. Tím také evidentně udivovaly kromě zkoprnělých diváků také i svého charismatického kapitána a kouče  Františka  Kokeše, spolu s týmovým „ buchananem“ Filipem.

Silný  Žert  Nymburk, v jehož středu zpravidla září podcenovaný  Hataš, měl solidně nakročeno minimálně ke stříbru, avšak nedotáhl příznivě se vyvíjející s nymburským  SKP do vítězného konce. Střetnutí samotné se zlomilo až v závěrečné polovině druhé sady když do té doby zpařené a chybující  SKP  Nymburk  zpřesnilo útok a zvýšilo bojovnost v obranných zákrocích, čímž rozjařené hráče soupeře totálně zmátlo. U Doubravovy party se v tu chvíli navíc negativně projevila v celé své nahotě i nahlodaná psychika jednotlivých playerů, způsobená současným nelichotivým postavením  Žertu na chvostu hradecké 1. Amatérské volejbalové ligy, což je pro celý snaživý tým evidentně deprimující. Celý tým proto , pod tíhou tohoto příkoří, působí již druhý turnaj vyloženě nervozním dojmem. „ Citelně mi chybí i bojovný Troll  Bárta, který upřednostnil psí spřežení“, smutně konstatoval pobledlý a zdefraudovaný kverulant  Doubrava.

O celkové prvenství si to již podruhé v řadě rozdaly silné týmy  Poděbrad  a  SKP  Nymburk, když tentokrát se radovali borci z lázní, jejichž družstvo je tvořeno z větší části krajskými playery a hráčkami. Veterány z SKP tentokrát nezachránila ani výhra v klíčovém zápase, protože v průběhu turnaje již, na rozdíl od  Poděbrad, ztratili 2 sety v duelech s ostatními soupeři.

Konečné druhé místo  SKP  Nymburk v turnaji však nic nezměnilo na skutečnosti, že se  Kokojanův policejní tým nekompromisně vyhoupl do čela celkového průběžného pořadí 10. ročníku  Mixové ligy  Nymburska. Borci z SKP odskočili svým pronásledovatelům na rozdíl 3 bodů.

Za zmínku ještě stojí fakt, že v barvách  SKP  Nymburk nastoupilo kvarteto zkušených veteránů, v podání ranaře  Goeroja, bojovníka  Vecka, blokaře  Kutnara a dublového specialisty  Kokojana, kapitána družstva, kteří před pár lety oblékali společný dres  SKP Nymburk v krajském přeboru 1. třídy. Navíc pod precizním vedením bývalého charismatického vůdce, bojovného nahrávače a kamaráda  L. Kellera, který před několika lety již ukončil aktivní kariéru. Na postu ženy navíc v úspěšném týmu sedminásobných vítězů prestižní soutěže(!) v současnosti nastupuje legendární volejbalista  Vlastimil  Šimek, bývalý extraligový hráč a také spoluhráč výše jmenovaných chlapců v krajském přeboru.

Pořadí 4.oficiálního turnaje: 1.místo – Poděbrady

                                              2.místo – SKP  Nymburk

                                              3.místo – Žert  Nymburk

                                              4.místo – Mašinka  Nbk

                                              5.místo – Mladá Boleslav

                                              6.místo – Lojzo Kouřim

                          

                 T. Kokojan – Předseda asociace volejbalových deblů v Čechách a na Moravě