SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Čtvrtý oficiální turnaj 11.ročníku Mixové ligy Nymburska

04. 02. 2011

29.ledna 2011 – Zimní stadion

Čtvrtý turnaj Mixové ligy Nymburska 2010 / 2011 opanoval SKP Nymburk

-          zkompletoval tak v průběhu jedenácté oficiální sezony 

35 vítězných turnajů, což nemá v historických tabulkách

prestižní halové volejbalové soutěže obdoby

 

 

Mixová liga Nymburska, konkrétně její 11.oficiální ročník, měla na programu svůj v pořadí čtvrtý turnaj, který byl opět zrealizován v tělocvičně nymburského zimního stadionu.

Celý jeho průběh se nesl ve znamení velkých překvapení a to zpravidla na úkor některých papírových favoritů, kteří byly nasazeni do jednotlivých skupin. Kromě toho družstvo SKP Nymburk pokořilo další kulatý turnajový rekord, když vybojovalo svůj dlouho očekávaný, pětatřicátý jubilejní turnajový titul, což nemá v historických tabulkách ligy obdoby a policejní tým je z tohoto hlediska doslova nedostižitelný! Turnaje se navíc zúčastnilo devět kompletních mužstev, k čemuž došlo naposledy na bodovém finálovém turnaji v roce 2001

( v letech 2001 a 2002 proběhly pouze bodové finálové turnaje v rámci těchto jednotlivých ročníků ligy ).

Sympatičtí turnajoví ředitelé prestižní zimní volejbalové soutěže, pánové T. Kokojan a 

F. Kokeš, použili turnajový model tří základních skupin s následným postupem všech účastníků do dalších skupin podle jejich pořadí v základní skupině. Zde se již bojovalo

o konečné celkové pořadí, když týmy se celý turnaj utkávaly na tři vítězné sety.

„ Tento systém se mi osvědčil na republikovém šampionátu ve volejbalových deblech , věděli jsme, do čeho jdeme“, suše konstatoval turnajový promotér T. Kokojan.

V základních skupinách role turnajových favoritů potvrdili, díky čemuž také ze svého hlediska žádnou blamáž nepřipustili, pouze borci SKP Nymburk, kteří postoupili ze skupiny do finálových bojů s impozantním skorem 6:0 ! Zbylá nasazená družstva, konkrétně Žert Nymburk spolu s ambiciozními Poděbrady, poměrně nečekaně nezvládla svoji roli papírových favoritů a podlehla všechlapákově Mašině, resp. silnému, avšak kontroverznímu a psychicky nestabilnímu týmu Mladé Boleslavi. Navíc nymburský Žert, který minulý turnaj dokonce s přehledem vyhrál, doslova herně zkolaboval a obsadil až nedůstojné předposlední místo, když v závěru podlehl i podceňovanému Lojzu z Kouřimi. „ Jsem totálně traumatizovaný abstinent, který zažívá obrovské duševní příkoří“, posteskl si snaživý týmový lídr Z. Doubrava s infarktovým výrazem ve své ztrhané a vráskami znetvořené tváři, zkroucené velkou duševní bolestí.

Páté místo nakonec brali v euforii hrající hráči Počernic, kteří se údajně na turnaj speciálně připravovali na soukromé „báze“ nedaleko Prahy. V dresu Počernic zářilo především duo šikovných srdcařů, v podání jednovaječných bratrů Fiedlerů, kteří tentokrát svůj tým namísto tradičního rozkladu, evidentně táhli. Úzce s nimi spolupracoval sympatický blonďatý blokař Hájek, který ztrestal nejednoho „rozmachrovaného“ smečaře svým poměrně neškodně vypadajícím, avšak precizním a zabijáckým blokem. Bramborové medaile si v klidu pohlídali krajští playeři z nedalekých lázní, kteří včas odložili myšlenky na předčasný odjezd z turnaje ( z důvodu konsternace a frustrace z nepostupu do finále ) a pod taktovkou houževnatého „mikropéráka“ Votavy nedali svým soupeřům v bojích o konečné pořadí ve druhé výkonnostní skupině šanci.

            V bojích o medaile pokračovala v nadstandardních výkonech Kokešova Mašinka, když doslova zválcovala zpařenou Boleslav suše 3:0 na sety. To dost těžce nesli hráči z města automobilů, když navíc posléze po boji podlehli i SKP Nymburk, kde ovšem vzdorovali až do posledního míče rozhodujícího setu. Vadou na kráse kvalitního a zajímavého špílu byly neadekvátní protesty a poměrně zbytečné infantilní stížnosti boleslaváků, které ovšem v klidu a s nadhledem pořešil hlavní arbitr nervozního utkání J. Vaňátko, legendární exligový nahrávač z Nymburka poválečného období, disponující abnormální hráčskou a životní zkušeností, a to především díky volejbalu a své pani.

Závěrečný špíl finálové skupiny byl rozhodujícím bojem o aktuálního vítěze osmihodinového volejbalového martyria. Tento zápas však, k velké radosti Kokojanova výběru, přemotivovaní a částečně unavení hráči, v dané chvíli silně zkorodované Mašiny, vůbec nezvládli, když k celkovému prvenství jim v podstatě stačilo vyhrát alespoň jeden y prvních dvou setů.

Tento neúspěch patrně nejvíc rozčílil J. Vaňátka, který si z hlediska vlastní hlasité analýzy výkonů svých zmatených kamarádů a svěřenců nebral žádné „servítky“ a všechny své spoluhráče, včetně E. Rajlové, totálně verbálně znectil a zdefraudoval. Tím způsobil obrovskou duševní bolest, již tak dost traumatizovanému, ztrnulému všechlapskému pohrobkovi panu Kokešovi, jelikož sebevědomý chlapík těsně před klíčovým špílem sebevědomě a hlasitě proklamoval víru ve vítězství svého povedeného týmu, který sám osobně stvořil. Původní pozápasový poraženecký smutek, deziluzi a zmar však zanedlouho v restauračním zařízení, po upřímných pochvalných a hřejivých slovech uznání Předsedy AVD, vystřídala bezbřehá radost, nadšení a entuziasmus všech šťastných členů stříbrné „nádražní“ party, včetně náročného Vaňátka, z dosaženého úspěchu.

 

Celkové pořadí turnaje:          1.místo: SKP Nymburk                     - 8 bodů

                                               2.místo: Mašinka Nymburk               - 7 bodů

                                               3.místo: Mladá Boleslav                    - 6 bodů

                                               4.místo: Poděbrady                            - 5 bodů

                                               5.místo: Počernice                              - 4 body

                                               6.místo: Čelákovice                           - 3 body

                                               7.místo: Lojzo Kouřim                       - 2 body

                                               8.místo: Žert Nymburk                      - 1 bod

                                               9.místo: Mělník                                  - 0 bodů

 

 

 

CELKOVÉ POŘADÍ 11.ROČNÍKU  MIXOVÉ  LIGY  NYMBURSKA  PO 4 TURNAJÍCH:

 

                                               1.místo: SKP Nymburk                     - 29 bodů

                                               2.-3.m.:  Poděbrady                           - 20 bodů

                                                             Žert Nymburk                      - 20 bodů

                                               4.místo: Mašinka Nymburk               - 18 bodů

                                               5.místo: R.E.K. Lysá n/Labem          - 16 bodů

                                               6.místo: Lojzo Kouřim                       - 13 bodů

                                               7.místo: Čelákovice                           - 10 bodů

                                               8.místo: Mladá Boleslav                    -   6 bodů

                                               9.místo: Počernice                              -   4 body

                                             10.místo: Mělník                                  -   3 body

 

 

            Mgr. T. Kokojan – Předseda Asociace volejbalových deblů České republiky  

Galerie

thmb-mix-turnaj2010-52.gif