SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Centra volejbalového debla

09. 09. 2010

pořadí deblových mek: regionální žebříček 2001 – 2010.

pořadí deblových mek: regionální žebříček 2001 – 2010.

U příležitosti nedávno zakončené jubilejní dvacáté oficiální sezony volejbalových deblů novodobé éry, vydal Předseda AVD T. Kokojan, v úzké spolupráci s precizním sekretářem AVD panem O. Janků, aktualizovaný žebříček nejúspěšnějších deblových center-měst, tzv. deblových mek, v období nového milénia.
Žebříček samotný je sestaven podle hodnoty a kvantity získaných medailových umístění, které reprezentanti jednotlivých regionů ( měst ) vybojovali na klíčových a ústředních deblových turnajích a soutěžích pořádaných AVD v rámci Mistrovství České republiky ve volejbalových deblech od roku 2001. Mezi tyto stěžejní a hlavní deblové akce republikového šampionátu oba dlouholetí činovníci započítali finálové turnaje „O mistry ČR“ v kategoriích mužů, mixů, veteránů, veteránských mixů a jednotlivců ( „King“ ), spolu s letošní exhibicí ( „ Masterking“ ) a dlouhodobou soutěží jednotlivců mužské kategorie.
            Pořadí měst, deblových mek, je transparentní oslavou vzorného deblového oddílu SKP Nymburk, kterému z hlediska jeho úspěšné existence, zbývá jediný rok do kulatého dvacetiletého jubilea. Přiblížilo se tak dvacáté výročí od založení tohoto specifického sportovního subjektu, které v říjnu 1991 zrealizovali dlouholetí kamarádi K. Svoboda a T. Kokojan, spolu se stínovým klubovým metodikem Randou, za osobní podpory Předsedy SKP Nymburk, váženého pana M. Matouše. Valnou většinu nymburských deblových trofejí a medailí pobrali na oficiálních akcích přátelé a spoluhráči, debloví specialisté V. Věchet a T. Kokojan, kteří se v absolutní republikové špičce dublového volejbalu pohybují téměř dvacet let! Duo deblových mágů a matadorů se navíc angažuje v aktivní práci s volejbalovou a deblovou mládeží, což je z hlediska nymburského volejbalu pozitivním příslibem a nadějí do budoucna.
 
Pořadí tří nejúspěšnějších deblových mek podle počtu získaných medailí na stěžejních a prestižních deblových akcích v novém mileniu, 2001 – 2010:
             1.místo: SKP Nymburk   - 23 zlatých, 24 stříbrných a 14 bronzových medailí
             2.místo: Praha              - 14 zlatých, 18 stříbrných a 15 bronzových medailí
             3.místo: Brno                -   8 zlatých, 4 stříbrné a 7 bronzových medailí
 
 
            Mgr. T. Kokojan – Předseda Asociace volejbalových deblů v ČR