288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

časem 2:06,14 se stal halovým Mistrem České republiky v běhu na 800 metrů pro rok 2010 Lukáš Hodboď

17. 03. 2010

Trojice atletů SKP Nymburk se zúčastnila halového Mistrovství ČR, které se konalo ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou.

První den mistrovství se představili Lukáš Hodboď v rozbězích na 60 a 800 metrů a Bohuslav Donát v rozběhu na 300 metrů. Lukáš Hodboď sice postoupil z rozběhů do meziběhů na 60 metrů, ale zde výrazně zaostal za svým osobním maximem a s časem 7,73 celkově skončil na jedenáctém místě. Potom nastoupil k rozběhu na 800 metrů, kde patřil k favoritům. Po výborném startu se ale soupeřům podařilo Lukáše předběhnout a uzavřít. Zatímco se snažil propracovat se do čela, vedoucí závodníci získali náskok asi 10 metrů. Lukáš ale jejich náskok postupně stáhl a do posledního kola už vbíhal jako první. Tuto pozici udržel až do cílové rovinky, v které ho přesprintoval další z favoritů. Druhým místem v rozběhu si Lukáš zajistil přímý postup do nedělního finále. Slávek Donát s časem 42,04 v běhu na 300 metrů do finále nepostoupil a celkově obsadil patnácté místo.
Druhý den začal Bohuslav Donát rozběhem na 150 metrů. Jeho čas 19,38 však na postup do finále nestačil a obsadil celkově 17. místo. Lukáš Hodboď nastoupil k finále běhu na 800 metrů. Hned po startu se ujal vedení favorizovaný Tesař a udával vražedné tempo. Od zbytku startovního pole se ihned odpoutala trojice vedoucích závodníků a začala si vypracovávat náskok. Na Lukášovi se projevila únava ze sobotního rozběhu a propadl se až na předposlední místo se ztrátou 15 metrů na prvního. Naštěstí se mu podařilo krizi včas překonat, postupně se propracoval do čela hlavní skupinky závodníků a začal stahovat náskok vedoucí trojice. To se mu podařilo asi 100 metrů před cílem. Také vedoucím závodníkům docházely síly a Lukáš šel na cílové rovince do vedení. V samotném závěru ještě odrazil útok Davida Tesaře z TJ Slezan Opava a s časem 2:06,14 se stal halovým Mistrem České republiky v běhu na 800 metrů pro rok 2010. Jeho výkon je o to hodnotnější, že v kategorii starších žáků startuje prvním rokem, s „velkými“ závody nemá příliš zkušeností a ve finále proti němu stáli soupeři o rok starší. Dosaženým časem navíc překonal 40 let (!) starý oddílový rekord SKP v kategorii žactva.
Další nymburský závodník Mikuláš Havel skončil s výkonem 160 cm třináctý ve skoku vysokém. Své působení na Mistrovství ČR zakončili žáci SKP štafetou 3x300m, která běžela ve složení Mikuláš Havel, Lukáš Hodboď a Bohuslav Donát. S časem 2:04.75 skončili na osmém místě.

Lukáš Hodboď byl pro rok 2009 vyhodnocen KV ČSTV v anketě Sportovní talent ČSTV v kategorii do šestnácti let. Čímž potvrdil oprávněnost vyhodnocení.