Cancun Marathon 2015 Mexiko

20. 12. 2015 | Mažoretky
Naši maratonci Míla Kozák a Pavel Novotný se vrátili z Mexika

Vrátili jsme se v pondělí večer a je před vánoci pěkný blázinec, když jsem byl skoro dva týdny pryč.

Maraton se nám nevydařil, ale to vůbec nevadí, zkušenost a zážitky byli k nezaplacení. V dusnu jako v prádelně a teple 26st s občasným lijákem za soumraku start v 17hod. Našeho o půlnoci.

Den před závodem jsme přicestovali přes Londýn, New York do Cancúnu,

Na startu cca 5000 běžců ve třech destinacích 5, 21, 42km. Maraton běželo 1200 běžců, ale v časovém limitu doběhlo pouze 480. Já jsem byl 148 a Pavel 114. V šíleném čase 4:32:20 a Pavel 4:12:10.

Rozběhli jsme to na 4:40/km, ale po 10km jsme začali tuhnout. Mě se začali dělat puchýře, v botách jako v rybníce, brali mě křeče do lýtek a častým doplňováním tekutin se mi překyselil žaludek. Na 15km jsme se rozdělili v půlce závodu jsem věděl, že už je to jenom o dostání se do cíle pro tu krásnou medaili.

Bylo to hodně těžké. Cíl byl hodně těžký oříšek. Měl jsem natrénováno na 3:15:00 - 3:30.

Tělo vůbec neposlouchalo. Keňani ztráceli také cca 25min.

Příští rok jistě podnikneme další zajimavý závod v zajimavé zemi, kontinentu. No uvidíme.

Přeji vám klidné vánoce a hodně zdraví v novém roce.