Byli na všech mistrovstvích

16. 12. 2006

Četli jste také ................

Nymburský deník  -  16.12.2006

Nymburk - Mistrovství ČR čtrnáctiletého žactva se konalo v kopřivnické pětadvacítce. Marek Holub a Dalibor Zeman z SKP Nymburk dokázali svými výkony, že patří do nejužší špičky českého plavání v nejvíce ceněné kategorii žactva.
Marek Holub plaval šest disciplín a ve čtyřech se umístil v první desítce, nejlépe skončil v závodě na 1500m volný způsob, kde obsadil 5. místo. Dalibor Zeman vybojoval deváté a desáté místo.
Nejlepší třináctiletí plavci ČR se sešli v Kladně. SKP Nymburk reprezentovala Gabriela Studená a potvrdila, že se mezi elitou neztratí. Nejlepší výkon podala na trati 400mpolohový závod, kde byla osmá.
Mladší, dvanáctiletí žáci si dali dostaveníčko v Brně - Lesné. Matouš Holub po velkém zlepšení v celé uplynulé sezóně se dokázal prosadit i mezi nejlepšími v ČR, když vybojoval dvě osmá místa (200mprsa a 400m polohový závod), jedno deváté a desáté místo.
 "S potěšením a pochvalou můžeme konstatovat, že plavecký oddíl SKP Nymburk má zastoupení svých plavců ve všech žákovských mistrovstvích ČR a všichni patří v několika disciplínách mezi elitní desítku. Na vrcholných soutěžích se odrazila velice kvalitní docházka výše jmenovaných plavců, tvrdá a komplexní příprava ve vodě i na suchu, potvrzená velkou snahou a přístupem k plaveckým tréninkům," řekla trenérka Ivana Davídková.