SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Budujeme základy florbalu v Nymburce

03. 12. 2010

Florbal Orion Cup: okresní kolo základních škol a víceletých gymnázií děvčat 2010

Je dobojováno. Oficiální okresní turnaje ve florbale základních škol a víceletých gymnázií uzavřel turnaj děvčat čtvrté kategorie , který proběhl v hale ZŠ Komenského Nymburk. Zúčastnilo se ho šest družstev, které změřily své síly nejprve ve dvou základních skupinách a posléze ve skupině finálové. Z nejlepšího kvarteta týmů nakonec nepopulární „brambory“ zbyly sídlištní základce z Nymburka, která sice herně poškubala oba nejlepší týmy, ale nezvládla klíčový špíl s domácí „Komendou“, které naopak zápas extrémně vyšel. Díky tomuto důležitému vítězství tak ZŠ Komenského brala bronz.

Ve finálovém duelu přetlačila Loučeň výběr Měsce Králové v nejkvalitnějším zápase celého dne a po zásluze celkově triumfovala.

Jelikož byla na soupiskách dvou nejlepších týmů i děvčata ze sedmých a šestých ročníků, což je v rozporu s postupovými regulemi, spadl postup na krajské finále do klína spravedlivě pořádající ZŠ Komenského Nymburk. Tím se nymburské „Komendě“ podařil excelentní husarský postupový kousek, který nemá v historii školy obdoby, když se celkově z pěti podzimních oficiálních okresních turnajů ( dva ve stolním tenise a tři ve florbale ) kvalifikovala počtvrté (!) do krajského finále. Kouč všech úspěšných reprezentačních výběrů T. Kokojan tímto děkuje všem svým hráčům a hráčkám za vzornou reprezentaci své kmenové prosportovní školy, jejíž jednou z klíčových profilací je zaměření na míčové sporty, především pak na basketbal, volejbal, florbal a stolní tenis.

 

            Mgr. T. Kokojan – Předseda Asociace volejbalových deblů České republiky

Galerie

thmb-images-16.jpg