SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Briliantová a zlatá sekce čtvrtstoletí dvorany slávy deblového oddílu SKP Nymburk

11. 12. 2014

U příležitosti právě probíhajícího jubilejního patnáctého oficiálního ročníku Mixové ligy Nymburska ve volejbale smíšených družstev a blížících se vánočních svátků, přistoupil odvážně výbor oddílu právě v tomto období konce kalendářního roku, k aktualizaci a inovaci svých dvoran slávy.

 

Výsledkem této aktivity klubových činovníků je vznik tzv. "briliantové a zlaté sekce" čtvrtstoletí dvorany slávy. Tato je v podstatě společným průnikem obou oddílových dvoran dvacetiletí, když konkrétně se v první řadě jedná o "luxusní" sekci dvorany slávy SKP Nymburk a ve druhém případě o tzv. "excelentní" sekci dvorany Mixové ligy Nymburska, která je realizovaná taktéž pod křídly deblových volejbalistů z SKP Nymburk. Do výše uvedené společné a vrcholné, tzv. "top" briliantové a zlaté sekce čtvrtstoletí dvorany slávy SKP Nymburk, bylo v prosinci letošního kalendářního roku nominováno a posléze i uvedeno desatero největších a klíčových osobností. V reálu se jedná a devět mužů a jednu ženu, kteří jsou úzce spříznění buď s deblovým oddílem SKP Nymburk, anebo potažmo spjati s nymburskou volejbalovou a deblovou obcí posledních pětadvaceti let. Za zmínku stojí fakt, že deblový oddíl SKP Nymburk oslavil v říjnu letošního roku již třiadvacáté výročí od svého oficiálního založení pány K. Svobodou a T. Kokojanem. Jedná se o originální sportovní subjekt, který se pyšní díky své neortodoxní míčové profilaci statutem jedinečnosti v celé České republice i na světě. Od začátku nového milénia je oddíl organizačním partnerem Asociace volejbalových deblů v Čechách a na Moravě.

Současný aktuální a kompletní seznam všech členů briliantové a zlaté sekce dvorany slávy SKP Nymburk                                                     / k 1. 1. 2015/

  • Pan František „Dobrota“ Kokeš (Všechlapy/ Nymburk – střídavý start) - zakladatel a ředitel volejbalové mixové soutěže nymburského regionu, urputný turnajový organizátor a promotér oficiálních turnajových projektů pod hlavičkou AVD ČR, průkopník a zakladatel všechlapského volejbalu, který dotlačil až do KP 1. třídy a dlouholetý věrný kamarád a spolupracovník presidenta deblového oddílu SKP Nymburk. Taktéž příkladný protivník mizerného životního vývoje.
  • Pan Mgr. Tomáš „ Kokos“ Kokojan ( Remanence/ SKP/ Zálabí Nymburk) - předseda AVD České republiky, president deblového oddílu SKP Nymburk, ředitel a propagátor  MLN od jejího založení v roce 1994 a vytrvalý trenér volejbalově - deblové  mládeže i své deblové seniorské tréninkové skupiny z Remanence. V neposlední řadě i charismatický pedagog.
  • Pan Mgr. Vladimír “Šerif“ Pokorný (Semice) – bývalý dlouholetý ředitel ZŠ Komenského Nymburk, který od počátku intenzivně podporoval trenérské a organizační volejbalové aktivity T. Kokojana (spoluzakladatel volejbalově-deblové přípravky SKP- ZŠ Komenského) a vážený a vzácný přítel T. Kokojana.
  • Pan Miloslav “Míla“ Matouš (Kamenné Zboží) – dlouholetý vážený předseda celého nymburského SKP a taktéž spoluzakladatel volejbalově-deblové přípravky SKP-ZŠ Komenského Nymburk. Bezkonkurenčně největší osobnost a garant celého SKP Nymburk.
  • Pan Ladislav Heller (Nymburk) – skvělý organizátor a koordinátor, obrovský volejbalový nadšenec, též skvělý a spolehlivý kamarád.
  • Pan Vladimír“Buch“ Čipera (Nymburk/ Čelákovice) – věrný dlouholetý kamarád a osobní zachránce T. Kokojana. Taktéž častý sponzor soutěží a turnajů. Skromný, dobrý a velice hodnotný člověk. Vytrvalý, optimismus neztrácející bojovník s nepřízní osudu.
  • Pan Standa „Dědek-Cháron“ Randa (Remanence Nymburk/ SKP Nymburk) - osmdesátiletý míčový predátor a „kousavec“ z Remanence, deblová legenda, která nastupovala v soutěži MLN v barvách SKP Nymburk až do roku 2002, a to vždy na postu ženy. Deblový superveterán uvedený několikrát v „guinessově“ deblové knize rekordů. Aktivně hraje volejbalový debl i v současnosti, když dosáhl v této oblasti až na metu neuvěřitelných pětašedesáti let!
  • Mgr. Evženie „Evža“ Rajlová (Mašinka Nymburk/ S. Všechlapy) – sympatická zkušená pedagožka, deblová „matadorka, srdcařka“ a známý volejbalový nadšenec z Polabí, v současnosti již bohužel ve volejbalovém důchodu a mimo „deblový provoz“. Jedna z největších deblových osobností něžného pohlaví nymburského regionu posledních více než dvaceti let.
  • Pan Olda“Kaťák“ Říha (Katapult) – česká rocková legenda, jejíž muzika provázela deblové turnaje i mixovou soutěž od jejich prvopočátků a též prolínala světáckými životy obou sympatických ligových promotérů. Nezlomný rocker navíc v letošním roce osobně pokřtil jubilejní bulletin MLN, který vznikl v domácí dílničce T. Kokojana.
  • Slečna Pavla Kokešová (Všechlapy) – povedená dcerka pana Kokeše, věrná fanynka, zakladatelka a předsedkyně všechlapského rodinného mikro fan - klubu. Domácí ošetřovatelka zkoušené psychiky pana Kokeše v těžkých časech.

Výbor deblového oddílu SKP Nymburk

 

zleva turnajoví promotéři F. Kokeš + třetí T. Kokojan. Uprostřed mladík D. Grus-odchovanec vol.přípravky, dnes prvoligový hráč

 

Galerie

thmb-debl-1144.jpg