Hlasů:

Bravo: výkon sprintera Hodbodě byl mimořádný

27. 02. 2014

Z dnešního tisku

Praha Nový tartanový povrch atletické haly v pražské Stromovce přivítal na mistrovství republiky juniorů a dorostu v atletice také pětici nymburských zástupců, kteří se poprvé utkali se staršími protivníky. Nejvíce se dařilo favorizovanému Lukáši Hodboďovi.

V rozběhu Hodboď lehce zvítězil, ale pomalejší čas mu přinesl horší startovní pozici pro finálový závod. Ve finále po prvním dvousetmetrovém okruhu běžel Lukáš na druhém místě za nejrychlejším závodníkem z rozběhů Tomášem Kroupou z Pardubic. V cílové rovince měl ale Lukáš více sil a s přehledem zvítězil. V běhu na 400 metrů ve vynikajícím čase 48,50 sekund. „Tento čas je zcela mimořádný, protože Lukáš je teprve prvním rokem v kategorii juniorů,“ pochválil nymburského atleta Petr Müller z SKP Nymburk. „Takhle rychle se zatím nikomu osmnáctiletému v historii české atletiky běžet nepodařilo. Svým výkonem si řekl o nominaci na mezinárodní mítink Praha Indoor 2014,“ řekl Müller.

Na této trati se také poprvé představil překážkář Vítek Müller, který si časem 51,01 sekundy doběhl v osobním rekordu pro pěkné osmé místo a finále mu tak těsně uniklo. „Ostatní naši závodníci se v souboji se staršími zatím neprosadili,“ uvedl Petr Müller. „Letní atletická sezona klepe na dveře a my doufáme, že nás čeká mnoho příjemných sportovních překvapení,“ těší se Müller. (mal)

Nymburský deník: Čtvrtek, 27. Únor 2014, Strana 18