SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Bravo! Nymburský atlet Vít Müller pojede na mistrovství Evropy do Amsterodamu

27. 05. 2016

Z dnešního tisku

Bravo! Nymburský atlet Vít Müller pojede na mistrovství Evropy do Amsterodamu

Nymburk – Sedmnáctý ročník mezinárodních atletických závodů Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově měl i zástupce z nymburského atletického oddílu SKP. Na start běhu na 400 metrů překážek se postavil i nejmladší účastník startovního pole Vít Müller.


VYRAZÍ NA EVROPU. Mladý nymburský atlet Vít Müller (v bílém) splnil limit pro mistrovství Evropy v Amsterodamu

VYRAZÍ NA EVROPU. Mladý nymburský atlet Vít Müller (v bílém) splnil limit pro mistrovství Evropy v AmsterodamuAutor: Foto: oddíl

V dramatickém souboji nakonec padl nejlepší letošní český výkon na čtvrtce překážek mužů a postaral se o něj v novém osobním rekordu 50,68 právě Müller. Velice vyrovnaný závod pro sebe rozhodl až v poslední padesátce, kdy měl nejvíce sil a porazil tak Němce Floriana Handta (50,97 s) a Michala Brože (51,10 s).

„Tímto časem zároveň splnil limit na mistrovství Evropy v atletice v Amsterodamu a nymburská atletika tak bude mít poprvé v historii svého zástupce na evropské vrcholné soutěži dospělých," uvedl šťastný otec a trenér nymburského oddílu Petr Müller.

Není bez zajímavosti, že daný čas řadí nymburského závodníka v současné době na třetí místo v Evropě v kategorii do 23 let.

Autor: Vladimír Malinovský
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/ostatni_region/bravo-nymbursky-atlet-vit-muller-pojede-na-mistrovstvi-evropy-do-amsterodamu-20160527.html

Galerie

thmb-13-1466.jpeg