Bravo: Florbalisté zaskočili lídra soutěže

27. 01. 2014

Z dnešního tisku

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: Jakub Konarski

Praha – K poslednímu hracímu kolu první poloviny sezony třetiligové tabulky cestovali florbalisté SKP Nymburk do promrzlé haly na Děkance. Ve velkých bitvách nakonec získali čtyři body a na pár dní se posunuli na druhé místo tabulky.

VORMS PRAHA – SKP NYMBURK 4:4

Ospalý začátek nymburských borců měl za následek brzké vedení Vorms. Předvedená hra, ze strany Nymburka absolutně neodpovídala standardním výkonům, opět se potvrdilo, že Nymburští zatím nezvládají hru na tři kompletní lajny.

Situace byla alarmující na konci druhé třetiny, kdy Nymburk prohrával 0:4. Do  závěrečné části vlétli hosté hrající už pouze na dvě pětky jako uragán. Do desáté minuty bylo skóre srovnané po brankách Černého, Šáchy, Popka a Líbala. Hráči Nymburka byli na obrovské vlně, která je vezla skoro až k vítězství, ale už zbývalo málo času. Oba celky se rozešly za nerozhodného stavu 4:4.

„Po zápase, který byl dvě třetiny zmar a bezmoc, jsme nakonec sahali po vítězství. Bod je pro nás s takovýmto protivníkem málo," uvedl po utkání nymburský obránce Tomáš Vlach.

Branky SKP: Černý, Popek, Šácha, Líbal. Třetiny: 1:0, 3:0, 0:4.

SKP NYMBURK – KUTNÁ HORA  3:1

Druhé utkání bylo soubojem o nejvyšší příčky. V tu dobu první Kutná Hora čelila precizní hře Nymburka. V divácky atraktivním zápase Nymburk zvítězil 3:1 i díky dvou trefám Tomáše Černého.

Přihlížejícím fanouškům nabídly oba celky florbal, který se musel líbit i nezaujatým příznivcům. Precizní celoplošnou obranou nutil Nymburk své protivníky k chybám a po závěrečném hvizdu za to byl spravedlivě odměněn.

„Předvedli jsme hru na hranici fyzických sil. Podařilo se nám zaskočit lídra tabulky, nepustili jsme je k jejich hře a naopak oni museli hledat recept na naší ofenzívu," těšilo kapitána Nymburka Jakuba Drobného.

Branky SKP: Černý 2, Říha. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0. SKP Nymburk: Jiránek, Kříž – Krejčík, Popek, Vlach, Škoch, Štědrý, Vencl – Hampl, Drápalík, Hradecký, Říha, Langweil, Drobný, Tázler, Šácha, Líbal, Štrosmajer.