SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Bonmoty z exhibice – 2. část

12. 07. 2010

Deblová EXHIBICE 2010 – Remanence Nymburk

Deblová EXHIBICE 2010 – Remanence Nymburk

Bonmoty z exhibice – 2. část : Deblová EXHIBICE 2010 – Remanence Nymburk
 
14. „ Bez deblového tréninku je Troll Bárta deblově téměř nepoužitelný, ani Panák Kutnar ho neutáhne“, zamyslel se nahlas volejbalový nadšenec, ortodoxní abstinent a lídr ambiciozního mixového týmu Žert Nymburk, Z. Doubrava.
15. „ Není to spravedlivé, vyhrát měl Baterka, ale ze svého umístění mám ohromnou radost „, kvitoval věčný kverulant Železný z Prahy spravedlivý výsledek prestižní ankety o „ Deblistu dvacetiletí“.
16. „ Neloboval jsem za tebe kamaráde zbytečně, výsledek se dostavil, doufám že budeš volit mne a Topku“, autopochválil se pyšný pan Petřík po osobním lobbingu v rámci výše uvedené ankety ve prospěch svého kamaráda a pedagogického vzoru T. Kokojana.
17. „ Dneska jste mi hoši utekli“, laškovným tonem pozlobil několikrát Kokojan dvojici Petřík-Tezzele, narážeje na skutečnost, že chlapci skončili až za ním a navíc bez vzájemného měření sil.
18. „ Mára Bekkele je skvělý player, měli jste s Kokešem kliku v losu, ale to já vlastně taky“, pravil sebevědomě lobbista a deblový elév Petřík.
19. „ Jsi možná deblový Bůh Ra díky svému designu, ale já bych spíš potřeboval, abys občas položil kouli, měl jsem nejhorší los, pěkně jsi mi Trolle ztrestal“, upřímně konstatoval frustrovaný a zdefraudovaný Panák Kutnar po absolvování ošklivé deblové turnajové „pohádky“ po boku urputného Bárty, který kritiku zpravidla nepřijímá a je proslulý svými nemastnými a neslanými deblovými výkony, spolu s  taháním „ přes kopeček“.
20. „ To není možný, Poron už má pět piv“, spontánní výkřik zmateného barmana a pošťáka Zdenka, fascinovaného součtem pivních čárek Hamerníka v průběhu losování ještě před zahájením samotného turnajového klání.
21. „ Už to nešlo, jsem totiž po noční a zvetchnul jsem jak důchodce Randa“, zamrzel se nahlas novopečený sklář „ Nobody“ Hamerník po nečekaném vyřazení od „ Masky“ Kubáta a „ Železného dědka“ Janků, podceňované to dvojice.
22. „ Oba jsme se Šildou krpatý, nic neubráníme a všichni si nás pak dají“, verbální zmar, vyznání a bolest zdeptaného „ Rakeťáka“ Bydžovského po těsném vyřazení v záludném K.O. kole.
23. „ Nemohu si s Fanouškem moc plácat dlaněmi, vždy mne totiž nekompromisně osprchuje svým lepkavým potem, což je poměrně fataskní a nepříjemné“, jasné vysvětlení Kokose přihlížejícím divákům, proč svého upachtěného spoluhráče tak málo nonverbálně na hřišti povzbuzuje.
24. „ Tys byl v síti, Osliku, přiznej to sako!“ + „ Nebyl, já se vždy přiznávám, Martine, neblázni“, přátelská častá konversační vložka v průběhu finálového utkání, zpravidla vyvolaná milým a bezkonfliktním panem Martinem a doprovázená konfrontačními výrazy obličejových masek obou aktérů.
25. „ Jsem nějaký malátný“, poslední slova opilého Železného, který po pádu z barové židle strávil část noci na tenisové lavičce a po němž brněnští kamarádi marně a bezvýsledně asi hodinu v noci pátrali.
 
 
                 T. Kokojan – komisař deblové exhibice 2010