SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Bojov u Jíloviště

29. 08. 2010

12. ročník losovaných mixů ve volejbalových deblech 2010

12. ročník losovaných mixů ve volejbalových deblech 2010

Předseda AVD České republiky T. Kokojan pokračoval, z důvodu oživení a popularizace volejbalového debla, ve svých deblových misích, jak v pozici deblového komisaře a prvního muže oficiálního Mistrovství ČR ve volejbalových deblech, tak také hráče, po neoficiálních deblových turnajích, pořádaných na území České republiky.

Dalším jeho zastavením, po velmi povedených rokycanských mixech, se  stal osadní deblový turnaj losovaných mixů v Bojově u Jíloviště, asi 20 kilometrů od Prahy. Dějištěm volejbalového klání bylo tzv. „ Údolí stínů“, což jasně dokumentovala hrdě vztyčená vlajka v těsné blízkosti dvou písečných kurtů, šikovně ukrytých v sympatickém lesíku.

Samotné turnajové klání bylo oficiálně a důstojně zahájeno proslovem místního osadního šerifa a šéfa turnajového občerstvení v jedné osobě, pana V. Štorka. Hned na úvod také promluvil turnajový ředitel, dlouholetý deblový nadšenec, mixový matador a kamarád Předsedy AVD, sympatický filantrop, pan Petr „ Rohlík-Pedro „ Skalník, který upřímně pozdravil všechny turnajové účastníky včetně asi dvaceti natěšených diváků, rekrutovaných zpravidla z obce místních postarších osadníků.

Po rozlosování dvojic a úpravě hřišť, notně ztrestaných nočním lijákem, bylo zahájeno samotné deblové turnajové klání pod zkušenou taktovkou pana Skalníka, který od počátku úzce organizačně spolupracoval s turnajovým komisařem T. Kokojanem. Jelikož se nepodařilo včas zprovoznit druhý, v té chvíli silně podmáčený a bahnitý kurt, byl původní turnajový systém „ každý s každým „ flexibilně pozměněn na dvě základní skupiny s následným postupem všech párů do dalších dvou skupin podle umístění v základních skupinách. Zde posléze turnaj gradoval boji o konečné turnajové pořadí všech zúčastněných dvojic. Nutno podotknout, že od počátku turnajového klání probíhaly velmi vyrovnané špíly a to především díky domácím borcům a hráčkám, kteří překvapili, jak ostřílené deblisty z Nymburka, tak i rodinu deblových fanatiků Kučerovců z nedalekého Hradištka, vedenou

posledním deblovým srdcařem a charismatickým deblovým matadorem, Vilibaldem „ Čaryfukem „ Kučerou, svojí solidní deblovou výkonností.

V malém finále „ B „, ve skupině o 5. až 8. místo, nakonec uspěl turnajový promotér P. Skalník s D. Bakešovou, kteří ztratili pouze jeden set s nevypočitatelným „ kousavcem“ Kučerou, proslulým svými hlasitými autokomentáři vlastních deblových výkonů a specifickými kontaktními verbálními projevy při hře samotné, po boku šikovné Slavíkové-Kučerové.

„ Jsem frustrovaný Rohlík, o jediný bod jsem nepostoupil mezi nejlepší kvarteto, je to škoda a mám velkou bolest“, mrzel se v odpoledních hodinách favorizovaný Skalník, který těsně podlehl v klíčovém špílu poměrně často chybujícímu Kokešovi, kterého doslova utáhla a dotlačila do vysněného finále tradičně fantasticky hrající Z. Kučerová-Žižková z Prahy.

Finálovou skupinu, kde se bojovalo o medaile, nakonec bez nadsázky opanovala rodina Kučerovců, jejíž zástupkyně braly hned dva cenné kovy. Bramborovou medaili nakonec získal mužský pár, v podání M. Friebla a „ Lávího“ Mestera, který díky svému vleklému zranění zad a celkové vetchosti nastoupil na postu ženy.

Na bronzový stupínek doslova protlačil M. Kučerovou st., Předseda AVD Kokojan, když sympatické korpulentní pedagožce transparentně ubývaly síly doslova s každým odehraným balonem a její herní postoj chvílemi působil dojmem, že má chodidla přišroubované k písečnému kurtu. Stříbro brala vynikající Z. Kučerová-Žižková, po boku hřmotného a bojovného všechlapáka Kokeše, který svůj nemastný-neslaný deblový výkon zachraňoval maximální snahou a ohromnou obětavostí, kterou je ve volejbalových kruzích proslulý.

Celkové vítězství nakonec pro sebe urval „ Boban „ Budař, jediný player disponující na turnaji osobním trenérem, v podobě svého náročného a kritického otce, patrně bývalého  aktivního deblisty a volejbalového metodika, po boku precizně hrající Jany z Dobřichovic. Sympatický vítěz se navíc na turnaji presentoval plnou škálou netradičních úderů a paúderů spolu s podivnými přískoky, což posléze verbálně pozitivně ocenil i poměrně udivený Předseda AVD T. Kokojan.

Po skončení turnaje, v rámci závěrečného ceremoniálu, poděkoval T. Kokojan oběma přátelským organizátorům za udržení osadní deblové tradice a dohodl se s oběma, že budoucí 13. ročník volejbalových deblů v Bojově bude zařazen mezi oficiální turnajové podniky v rámci posezónní sekce oficiální termínové listiny Mistrovství České republiky ve volejbalových deblech, pořádaného Asociací volejbalových deblů při ČVS.

 

       Mgr. T. Kokojan- Předseda Asociace volejbalových deblů České republiky