Blížící se maturita komplikuje Lukáši Hodboďovi přípravu

05. 02. 2015

Z dnešního tisku

Nymburk – Mladý atlet nymburského SKP LUKÁŠ HODBOĎ je již delší dobu známý nejen v okrese. Jeho sportovní výkony sleduje celá atletická veřejnost. Nyní je navíc čerstvým držitelem ocenění pro Nejúspěšnějšího sportovce roku 2014 na Nymbursku.

LUKÁŠ HODBOĎ se stal vítězem v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2014 v kategorii jednotlivců mládeže. Autor: Foto: Deník/Vladimír Malinovský

Co na svůj úspěch v anketě říkáte?

Jsem hodně spokojený. Sezona byla hodně úspěšná, zúčastnil jsem se mistrovství světa, kde jsem z rozběhu došel až do semifinále, kde jsem skončil mezi juniory osmnáctý. Posbíral jsem spoustu zkušeností.

To byl tedy váš největší úspěch na sportovním poli za minulý rok?

Ano, byl.

Jaké jsou vaše další úspěchy?

Zvítězil jsem na mistrovství republiky. A zúčastnil jsem se závodů v Praze, což byl testovací mítink před mistrovstvím Evropy, které je letos v Praze. Tam jsem skončil v předprogramu na třetím místě.

Vy běháte hladkou čtyřstovku, ale také čtyři sta metrů překážek. Máte jednu z těchto dvou disciplín radši?

Na čtvrtku jsem zvyklý, tu běhám častěji. Ale loni jsem běhal hodně i překážky, protože ty překážky jsem běžel na mistrovství světa.

Čím to, že jste se dal na překážkový běh?

Je ve světě menší konkurence. To rozhodlo.

Co vás tedy čeká v letošním roce? Na co se budete připravovat hlavně?

Vrcholem letošní sezony bude juniorské mistrovství Evropy, kde ještě nejsem rozhodnutý, zda poběžím hladkou čtyřstovku nebo překážky. Na obou tratích jsem v aktuálních tabulkách na třetím nebo čtvrtém místě. Takže se budeme připravovat a poté i rozhodovat.

Je reálné, že by se daly zvládnout obě tratě?

To určitě nepůjde. Obě tratě se běží třikrát a šampionát proběhne během čtyř dnů. Takže není možné zvládnout obě tratě.

Vy stále studujete. Jak to vůbec zvládáte, jak to jde dohromady s vaším sportem?

Ve škole mi vychází vstříc, co nejvíce to jde. Letos maturuji a budu se rozhodovat, kam na vysokou školu. Letos je tak kvůli tomu trošku problém, hlavně se soustředěními, protože se připravuji na maturitu.

Dá se tedy říct, že jedním z vrcholů sezony bude i maturita?