SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Bilance plavců je hodně úspěšná

16. 12. 2014

Z dnešního tisku

Bilance plavců je hodně úspěšná

VÝPRAVA SKP NYMBURK na plzeňském klání

VÝPRAVA SKP NYMBURK na plzeňském klání Autor: Foto: oddíl

 

Plzeň – Plavecký oddíl SKP Nymburk vyslal na Zimní Pohár ČR desetiletých a jedenáctiletých celkem sedmnáct plavců ročníku 2003 a 2004.

Nejlepšími výsledky se blýskla Kateřina Apltauerová, která dokázala na tratích 200 a 400 m volný způsob suverénně zvítězit v nových klubových rekordech. Ke dvěma zlatým medailím navíc přidala ještě stříbrnou medaili na 100 m motýlek a na 200 m polohový závod a ještě bronzovou medaili na 100 m polohový závod.

Další úspěšnou borkyní, která dokázala obhájit zlatou medaili z předchozích pohárů, je Vendula Šilarová, která vyhrála a vytvořila nový oddílový rekord. Ke zlaté medaili ještě přidala dvě stříbrné medaile. Ve dvou disciplínách obsadila nepopulární 4. místo.

Johanka Peková dokázala z plzeňského bazénu vylovit dvě bronzové medaile.

Další medailistkou byla Veronika Žmolilová, která brala třetí místo.

Za obrovského fandění se podařilo děvčatům ročníku 2003 ve složení Peková, Matoušová, Apltauerová a Šilarová v neuvěřitelně napínavém závodě vyhrát polohovou štafetu. Ke zlatu ještě jejich oddílové kolegyně Frebortová, Matoušová, Červená, Žmolilová přidaly bronz.

Také kraulařskou štafetu se děvčatům ve složení Apltaureová, Peková, Žmolilová, Šilarová podařilo vyhrát.

„Celková bilance tohoto poháru je velmi úspěšná. Oddíl získal tři zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové medaile v individuálních disciplínách a tři medaile ve štafetách," shrnula medailové úspěchy trenérka oddílu Leona Petráková.

„Nesmíme zapomenout ani na výkony ostatních plavců. Drahovzalová, Frebortová, Andrlová, Colová, Matoušová, Červená, J. Kubiš, B. Kubiš, Táborský, Brynych, Janďourek, Prášek. Už to, že se na tyto závody kvalifikovali je obrovský úspěch. Všichni si velmi vylepšili svá osobní maxima a věříme, že je to bude i nadále motivovat k ještě většímu výkonům," uvedla Petráková.

Galerie

thmb-plavani2-1156.jpg