Hlasů:

Atletům se dařilo. Havel pokořil poprvé v životě 200 cm

08. 10. 2013

Z dnešního tisku

Břeclav Nejdůležitější závěrečný závod podzimní atletické sezony se vydařil. Republikové finále dorosteneckých družstev atletů se konalo v Břeclavi. Pětice dorostenců SKP Nymburk výrazně posílila patnáctičlenný tým Sokola Hradec Králové, který obhajoval loňské vítězství, a byla ve finálových bojích hodně vidět.

Lukáš Hodboď nejdříve obsadil třetí místo v běhu na 100 metrů časem 11,25 s, potom zvítězil v běhu na 400 metrů časem 49,34 s a přidal i vítězství v běhu na 200 metrů časem 22,45 s.

Vítek Müller ve skoku dalekém posunul osobní rekord na 637 cm a obsadil páté místo, pak se úspěšně zhostil odpovědné úlohy favorita v běhu na 300 metrů překážek a s časem 39,52 zvítězil. Jeden bod pak ještě přidal družstvu za premiérové vystoupení v trojskoku výkonem 12,33 metru.

Mikuláš Havel měl svůj den. Ve skoku vysokém poprvé v životě pokořil laťku ve výšce 200 cm a jen větší počet oprav na předchozí výšce jej odsunul na druhé místo. Další body pak přidal za 7. místo v běhu na 110 metrů překážek výkonem 16,17 s a 9. místo za 12,45 metru v trojskoku.

Dvojice sprinterů David Novotný a Ondřej Kubina výrazně přispěli svými výkony ve štafetách na 4 x 100 metrů a 4 x 400 metrů k jejich třetímu a šestému místu. „V celkovém součtu si pak družstvo odvezlo z Břeclavi tu nejméně populární bramborovou medaili za čtvrté místo,“ uvedl trenér nymburského SKP Petr Müller.

Na stadionu pražské Slavie v Edenu probíhalo Mistrovství ČR družstev juniorů a juniorek, kde jako hostující v dresech TJ Sokola Kolín startovali Tereza Javůrková a Simona Žďárská. Tereza splnila očekávání trenérů a zlepšila svůj osobní i oddílový rekord v běhu na 2000 metrů překážek a s časem 8:30,68 obsadila osmé místo. Poněkud méně se dařilo výškařce Simoně Žďárské, která po problémech s rozběhem překonala 149 cm a skončila jedenáctá. Juniorky Sokola Kolín skončily celkově páté.

Žáci a žákyně měli utkání výběrů krajů v Kolíně. „Středočechy zastupovali z nymburského oddílu Eliška Ouředníková, která skočila 472 cm do dálky a obsadila třetí místo. Ondřej Hodboď bojoval v běhu na 300 metrů a doběhl závod za 46,46 s . Oba se pak sešli ve smíšené štafetě 4 x 100 metrů, která doběhla čtvrtá. Celkově zvítězily dívky ze Středočeského kraje před Prahou a kluci obsadili druhé místo,“ uvedl Müller.

Nymburský deník: Úterý, 8. Říjen 2013, Strana 18