SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Atletický tunel prochází kompletní rekonstrukcí

05. 11. 2016

Z tisku

Atletický tunel prochází kompletní rekonstrukcí

Nymburk - Sportovní centrum 
v Nymburce pokračuje 
v rekonstrukci jednotlivých částí komplexu úplnou opravou atletického tunelu. Provoz v něm bude zahájen 1. prosince.


Atletický tunel Sportovního centra prochází kompletní rekonstrukcíFoto: DENÍK/Ivana Šmejdová

Atleti, ale i další sportovci, kteří využívají při svém pobytu v nymburském Sportovním centru atletický tunel, mohou jásat. Významné sportoviště právě prochází kompletní rekonstrukcí.

„Letos jsme přistoupili 
k samostatné investici, a to rekonstrukci atletického tunelu. První část, vlastní atletický tunel s doskočištěm, zahrnuje kompletní rekonstrukci střechy, nový retoping, zabudování nové časomíry, a co je zcela podstatné, udělali jsme novou vzduchotechniku. Ta bude nejen topit, ale v létě i chla-dit. Sportovci tu díky tomu budou mít výborné klimatické podmínky," vysvětluje ředitelka Sportovního centra Monika Bezděková.

Druhou částí rekonstrukce je přestavba dosud zcela nevyhovujícího prostoru šaten a sociálního zázemí. Po dokončení už bude i tento prostor odpovídat požadovanému standardu.

Třetí část představuje přebudování původního bytu správce na ubytovací kapacity. Počítá se s jejich využitím zejména pro sportovce trénující v atletickém areálu. Přibudou sice jen 4 lůžka, ale vzhledem k tomu, že v posledních dvou letech je nymburské centrum sportovci maximálně využívané a bojuje s nedostatkem míst, je každé lůžko navíc víc než vítáno.

„Touto rekonstrukcí jsme se dostali do energetické skupiny B, což považuji za úžasné. Jednak to znamená výraznou úsporu nákladů na topení, jednak se velmi zlepší rozptyl tepla v celém prostoru a celkově se zvýší klimatická pohoda," říká 
s neskrývanou radostí Monika Bezděková.

Předpokládaná výše investice na rekonstrukci atletického tunelu je 21 milionů korun včetně DPH. 
S kolaudací se počítá v listopadu a trvalý provoz bude zahájen 1. prosince.

Připomeňme, že Sportovní centrum Nymburk, schválené jako jedno 
z budoucích hlavních národních sportovních center, stojí na prahu totální přestavby. Hlavní „nápor" má přijít již v roce 2017, v současné době se připravuje pracovní skupina, která bude řídit postupné kroky realizace.

Zdá se, že se nymburskému Sportovnímu centru snad už opravdu blýská na lepší časy…

Autor: Ivana Šmejdová
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/atleticky-tunel-prochazi-kompletni-rekonstrukci-20161104.html

Galerie

thmb-13-1543.jpeg