SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Atletické soustředění mladších žáků v Jičíně (24. 8. - 28. 8. 2015)

31. 08. 2015

Loňská vítězná skupina krajského kola atletických přípravek letos postoupila do mladších žáků a každý mladý atlet si pomalu hledá ty „své“ disciplíny. Proto také letošní soustředění proběhlo ve zcela novém duchu, opravdu atletickém…

Skupina 19 nymburských atletů v letošním roce vyrazila na atletické soustředění do Jičína. Byli jsme ubytovaní opravdu strategicky, hned vedle atletického stadionu. Po snídani každé ráno nástup na stadion a po důkladné rozcvičce jsme se pod vedením trenérů Petra, Tomáše, Jany, Lucky a Elišky pouštěli do téměř všech atletických disciplín. Startíky a běh byly samozřejmostí, ale potrénovali jsme i skok daleký i do výšky, vrh koulí a hod a část výpravy nalezla zalíbení v překážkách. Náplní odpoledních „tréninků“ byly také různé hry, vyzkoušeli jsme si házenou a opravdu nás nadchl softball. A žádný večer se neobešel bez důkladného závěrečného protažení, v čemž se vyžívala trenérka Lucka.

Ale nejen sportem je na soustředění člověk živ. Jedno odpoledne jsme navštívili Rumcajsovu ševcovnu. Vyškrábali jsme se také na 399 m vysoký vrch Zdebín ke kapličce sv. Máří Magdalény (uf), odkud byl opravdu krásný rozhled do celého okolí Jičína. Po sestupu z bývalé sopky jsme se zastavili ve Valdštejnské lodžii, jejíž návštěvu nám Maty ozvláštnil hrou na klavír (bravo!).

Pět dní uteklo jako voda. Po dvouměsíčním prázdninovém nicnedělání si naše těla opět zvykla na pohyb a my jsme teď zvědaví, do jaké jsme se dostali do formy. Brzy se budeme moct přesvědčit na mezinárodních závodech EKAG , které se budou konat 7. - 9. září v Brně.
Tak nám držte palce!

LP

Galerie

thmb-main-skp-nymburk-andel-1208-1288.jpg