SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Atleti se konkurence nebojí

19. 06. 2014

Z dnešního tisku

Atleti se konkurence nebojí

NEJLEPŠÍ. Na nejvyšší stupně mohli vystoupat atleti SKP Nymburk. Vyhrál Lukáš Hodboď, druhý byl Vít Müller

NEJLEPŠÍ. Na nejvyšší stupně mohli vystoupat atleti SKP Nymburk. Vyhrál Lukáš Hodboď, druhý byl Vít Müller Autor: Foto: SKP Nymburk

 

Nymburk – Skupina nymburských atletů bodovala v zahraničí. Malá tříčlenná výprava juniorů vyrazila do Rakouského Kapfenbergu na kvalifikační závod na mistrovství světa juniorů v atletice s názvem Spikey Athletics Challenge.

Lukáš Hodboď zvítězil v běhu na 400 metrů překážek časem 53,20, Vítek Müller obsadil druhé místo časem 55,72 a výškař Mikuláš Havel výkonem 192 centimetrů také druhé místo.

„Splnit potřebný kvalifikační limit na mistrovství světa se podařilo Lukáši Hodboďovi na memoriálu Josefa Odložila v Praze, a tak nymburská atletika vyšle poprvé v historii závodníka na juniorské mistrovství světa v Eugene v USA," uvedl Petr Müller z nymburského oddílu.

Český atletický svaz vyhlásil korespondenční soutěž štafet atletických přípravek. Každé desetičlenné družstvo mělo za úkol absolvovat štafetový běh 10 x 40 metrů. První štafeta se běhala bez překážek, druhá štafeta se běhala přes překážky a třetí disciplína byl slalomový běh štafet.

„Celé dva měsíce se štafetilo o sto šest a účast skoro dvou set týmů z padesátky klubů znamenala velkou konkurenci. Na dráhu se po vzoru Rychlých holek a Jitky Bartoničkové, která je patronkou letošní soutěže, vydala uskupení nesoucí názvy, jež slibovala rychlé časy," řekl k této soutěži Müller.

Nymburská přípravka SKP  zvolila název Nymburská lvíčata. „Malé kočkovité šelmy ukázaly svoji sílu a svým výkonem velmi překvapily," měl radost Müller. Družstvo obsadilo v silné republikové konkurenci dvakrát druhé místo a jednou čtvrté.

Autor: Vladimír Malinovský

Galerie

thmb-skp-nymburk-andel-956.jpg
thmb-clanek-957.jpg