SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Atleti Nymburka potvrdili, že patří mezi nejlepší

17. 09. 2016

Z dnešního tisku

Atleti Nymburka potvrdili, že patří mezi nejlepší

Nymburk – Jedenáctého ročníku mezinárodního závodu EKAG v Brně se zúčastnilo na 1500 žákovských atletů z dvacítky zemí. Nymburská výprava si přivezla kompletní sadu medailí a to je vynikající úspěch, protože v některých disciplínách se na startu v jedné kategorii sešlo i 160 závodníků.

dnes 12:30
SDÍLEJ:
NYMBURSKÁ VÝPRAVA na závodech v Brně

NYMBURSKÁ VÝPRAVA na závodech v BrněFoto: Foto: SKP Nymburk

„Nejlepší mladí atleti oddílu SKP Nymburk potvrdili, že patří mezi výkonnostní špičku," byl spokojený trenér oddílu Petr Müller.

Nejvíce se dařilo Ondřeji Hodboďovi, který se rozloučil s žákovskou kategorií vítězstvím v běhu na 1500 m časem 4:17,85. „Ondra se pravidelně šest let účastnil tohoto velkého závodu a každým rokem se zlepšoval, až dosáhl zaslouženě na metu nejvyšší," řekl kouč.

Stříbrnou medaili ve skoku vysokém v kategorii dívek ročník 2003 vybojovala Žofie Rožánková. Skočila si osobní rekord 156 cm. Na atletické nebe vylétla jako raketa, protože ještě před třemi měsíci se věnovala gymnastice.

Bronzovou medaili veze domů Jakub Šantavý z běhu na 800 metrů za čas 2:26,10. „Jakub v nejrychlejším běhu neponechával nic náhodě. Rychlým tempem hned od začátku roztrhal startovní pole a 150 m před cílem se před něj dostali jen dva favorizovaní borci," popsal závod Müller.

V závěrečných štafetách na 4 x 60 metrů dosáhla štafeta chlapců (r. 2003 a mladší) Jiří Šantavý, Jakub Šantavý, Jakub Červinka a Jakub Stehlík na celkově páté místo v novém oddílovém rekordu.

„Celkově měl nymburský oddíl v první desítce ještě dalších šest atletů a atletek, kteří však nebyli spokojeni se svým umístěním, takže mají velkou motivaci trénovat a příští rok se posunout výš," dodal Müller.

Galerie

thmb-main-skp-nymburk-andel-1208-1528.jpg