Atleti Nymburka patří k nejlepším v republice

17. 01. 2013

Z dnešního tisku

ÚSPĚŠNÝ ODDÍL. Atleti SKP Nymburk mají za sebou velice úspěšný rok. Sezona z pohledu jednotlivců pro ně byla jednou z nejlepších ve stoleté historii klubu Autor: Foto: oddíl

Nymburk – Málokterý rok ve stoleté historii nymburské atletiky byl z hlediska úspěchů dosažených v soutěžích jednotlivců  tak úspěšný jako ten minulý.

Na republikovém šampionátu kraloval Hodboď

Nejlepší současný nymburský atlet Lukáš Hodboď vybojoval na mistrovstvích České republiky celkem tři zlaté medaile, na dráze v bězích na 200 m časem 22,27 s  a 400 m časem 48,45 s, v hale pak v běhu na 400 metrů časem 50,32 s. V reprezentačním dresu na mezistátním utkání Česká republika – Maďarsko – Slovensko dorostu navíc zvítězil v běhu na 400 metrů a skončil druhý v běhu na 200 metrů.

Další medaili z MČR přidal do letošní medailové kolekce junior Jan Šindelář, který obsadil v běhu na 400 metrů druhé místo.

Nejvýraznější atletkou z mladších kategorií je mladší žákyně Eliška Ouředníková, která si přivezla z mezinárodních žákovských závodů European Kids Athletics Games zlatou medaili ze skoku dalekého a stříbrnou medaili z běhu na 60 metrů. V dresu Středočeského kraje pak na mezikrajovém utkání vybojovala druhé místo v běhu na 60 metrů a třetí místo ve skoku dalekém a je do budoucna velkou nadějí nymburské atletiky.

V žebříčku nejlepších Nymburáci rozhodně nechybí

vysoké výkonnosti nymburských atletů svědčí i mimořádný počet umístění v republikových statistikách – v pořadí do padesátého místa figurují jména nymburských atletů jednapadesátkrát, v pořadí do desátého místa dvanáctkrát. Nejvýše stojí jméno Lukáše Hodbodě, kterému patří první příčka v běhu na 400 metrů v hale i na dráze a druhá místa v bězích na 150, 200 a 300 metrů. „V těsném závěsu za Lukášem máme juniora Honzu Šindeláře v běhu na 400 m a v dorostenecké kategorii kategorii další tři talentované atlety Mikuláše Havla (110 m překážek a skok vysoký), Víta   Müllera  (300 m překážek a skok daleký) a Jakuba Vojáčka (3000 m a 2000 m překážek)," uvedl trenér SKP Nymburk Petr Müller. „Také běžkyně Tereza Javůrková pravidelně vozí medaile z krajského mistrovství z běhu na  1500 metrů," pokračoval Müller.

Lukáš Hodboď byl za své výkony v roce 2012 vyhlášen Nejúspěšnějším sportovcem Nymburska v kategorii mládeže. Přestože se nepodařilo zrealizovat start žádného nymburského družstva, ani ze soutěží družstev nevyšli nymburští závodníci naprázdno. „Dorostenci hostovali v soutěžidružstev za Sokol Hradec Králové a svými výkony výrazně přispěli k zisku druhého místa na MČR," vysvětlil nymburský trenér.

Nymburská atletika vyhlíží další úspěchy

V roce 2012 startovali atleti SKP na téměř šedesáti sportovních akcích. Oddíl SKP během roku uspořádal pět závodů a pro své svěřence zorganizoval tři soustředění.

I do dalších let může nymburská atletika hledět s velkými nadějemi. „V atletických přípravkách v současnosti trénuje téměř padesát šikovných dětí, kterým se pravidelně věnuje šest trenérů.  V příštím roce bude atletický oddíl SKP Nymburk pořádat tradiční závody, Běh Lipovou alejí a O nejlepšího atleta Nymburka a tři kola meziokresní soutěže atletických přípravek. Vrcholem sezony  pak bude Mistrovství ČR, které se uskuteční 22. června a kde budou naši závodníci bojovat o účast na Mistrovství světa do sedmnácti let v Doněcku," uvedl Müller.

Přípravka bude sbírat cenné zkušenosti

Dorostenci se intenzivně připravují na starty na MČR ve štafetách na 4 x 100 m a 4 x  400 m, kde by rádi navázali na zlaté medaile z MČR žáků v běhu 3 x 300m. „V letošním roce se poprvé představí v Krajském přeboru družstev velmi silné  a perspektivní družstvo nymburské přípravky. Jeho úkolem je získat zkušenosti a v  příštím roce je zúročit umístěním na předních pozicích," dodal trenér Müller.

Autor: Vladimír Malinovský