Atleti měli medailové hody

18. 05. 2013

Z dnešního tisku

Kladno Kladenský atletický stadion přivítal účastníky krajského přeboru dorostu a dospělých v atletice. Skupina nymburských borců se nepřízně počasí nezalekla a svými výkony o sobě dala vědět.

Nejúspěšnějšími nymburskými závodníky byli Mikuláš Havel, který zvítězil v běhu na 110 m překážek časem 15,37 s a skoku vysokém 180 cm a Vítek Müller, který zvítězil ve skoku dalekém (614 cm) a v běhu na 300 m překážek, při kterém posunul letošní nejlepší čas v ČR na 39,62 s. Tereza Javůrková překvapila své soupeřky vítězstvím v běhu na 1500 m. Stříbrnou medaili z výškařského sektoru vylovila Simona Žďárská. K medailistům se připojil třetím místem v běhu na 100 m David Novotný. Nymburská dorostenecká štafeta na 4 x 100 m vyhrála.

Ve Staré Boleslavi se sešli žáci ke svému krajskému přeboru. V úvodní disciplíně, běhu na 60 m překážek posunula svůj osobní rekord Eliška Ouředníková a obsadila třetí místo. Z běhu na 60 m si přivezla stříbrnou medaili. V početně silně obsazeném skoku dalekém, Eliška nenechala nikoho na pochybách a zvítězila. V běhu na 100 m překážek se představila Tereza Salavová a zůstala těsně pod stupni vítězů. Stejně tak skončila v běhu na 150 m a v běhu na 200 m překážek. V podobné formě se ukázala Veronika Košátková. Nejdramatičtějším závodem byl závod mladších žáků v běhu na 800 m. Ondřej Hodboď bojoval ve velmi rychle rozběhnutém závodě o nominaci na Olympiádu dětí a mládeže. Přes velké zlepšení osobního rekordu na 2:28,3 doběhl čtvrtý. Nymburskou atletiku tak v Uherském Hradišti bude zastupovat jen Eliška Ouředníková. (pm)

Nymburský deník: Sobota, 18. Květen 2013, Strana 18