SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Atlet Hodboď je opět mistrem republiky

01. 07. 2013

Z dnešního tisku

Atlet Hodboď je opět mistrem republiky

NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ. Zleva nymburští atleti Mikuláš Havel, Vít Müller, Lukáš Hodboď a David Novotný

NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ. Zleva nymburští atleti Mikuláš Havel, Vít Müller, Lukáš Hodboď a David Novotný Autor: Foto: oddíl

 

Jablonec nad Nisou – Na stadionu v Jablonci nad Nisou se konalo Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v lehké atletice. Atleti  SKP Nymburk  na něm vybojovali  tři medaile.

„Počasí se konečně umoudřilo a předcházející vedra vystřídalo téměř ideální atletické počasí, což jistě ocenili všichni účastníci mistrovství, které je pro svou velikost nazýváno Gigant," řekl Petr Müller a nymburského atletického oddílu.

Letošního ročníku se zúčastnilo 828 vybraných atletů ze sto devatenácti českých klubů.

Pro mnohé z nich byl republikový šampionát jednou z posledních možností kvalifikovat se na Mistrovství světa do 17 let  v Doněcku, což se samozřejmě projevilo i na vysoké úrovni dosažených výkonů. V průběhu  šampionátu  byl překonán jeden národní rekord a čtyři rekordy mistrovství.

Jako první se z nymburských atletů  představil sprinter David Novotný v rozběhu na 100 metrů, ale ani osobní rekord 11,89 na  postup do finále nestačil.  S velkým napětím se očekával start Lukáše Hodbodě,  který  je jedním z kandidátů na účast na MS 17 v běhu na 400 metrů.  Přestože se jednalo a „pouhé" rozběhy,  Lukáš již od startovního výstřelu nenechal nikoho na pochybách, že to s pokusem o splnění limitu (48,30 – pozn. red.)   myslí vážně. Nasadil ostré tempo  a prakticky v sólo závodě zaběhl čas  48,58. „I když  limit nesplnil, do finále postoupil s nejlepším časem," řekl Müller.
Pak již přišel čas Víta Müllera v rozbězích na 300 m překážek, kde  potvrdil roli jednoho z favoritů a do finále postoupil s druhým nejlepším časem 39,94.
Nymburská atletika měla zastoupení  také na nejdelších překážkářských tratích. Dorostenka Tereza Javůrková startovala v běhu na 1500 m  a junior Jakub Vojáček v běhu na 3000 m steeplechase. Tereza trochu doplatila na svou nezkušenost se závody s početnějším startovním polem, což je v „steeplu"  obzvláště důležité, ale s tratí i soupeřkami se poprala statečně.  Do cíle sice doběhla třináctá, ale čas 5:48,63 je novým oddílovým rekordem a řadí ji na čtrnácté místo v letošních celostátních statistikách. Vojáček po nemoci neměl ideální formou, tříkilometrovou trať proběhl za 11:52,18 a skončil sedmý.

Závěr prvního dne patřil štafetám na 4 x 100 metrů a nymburská štafeta patřila k favoritům. V prvním rozběhu  donesli  atleti  SKP  Novotný, Müller, Havel a Hodboď  štafetový kolík do cíle na prvním místě v čase 44,12, kterým překonali oddílový rekord  téměř o jednu sekundu. „V loňském roce by tento čas stačil na vítězství,  ale nezbývalo jim než čekat na výsledek druhého běhu," řekl Müller. V něm svedly obrovský souboj štafety domácího Liazu, Liberce a Pardubic a  výsledkem byly  vynikající  časy. První dvě štafety překonaly i čas nymburské štafety a odsunuly ji  tak na třetí místo, přičemž od druhé příčky nymburské závodníky dělily  čtyři setiny sekundy.

Vít Müller absolvoval finále na 300 m překážek. Přestože do cílové rovinky vbíhal na 4. – 5. místě, výborným finišem se dokázal propracovat až na medailové třetí místo. Čas 39,48 je novým oddílovým rekordem a zároveň ho řadí na třetí místo v letošních celostátních statistikách.  Lukáše Hodbodě čekaly rozběhy na 200 metrů a finále běhu na 400 metrů spojené s dalším pokusem o splnění  vysněného limitu. Nejprve absolvoval  rozběh na 200 metrů. Za ideálních podmínek i s vypuštěným závěrem lehce zvítězil za  22,23 a navíc tímto časem překonal svůj vlastní oddílový rekord.  Za necelé dvě hodiny se postavil na start své hlavní disciplíny, běhu na 400 m. Výborně odstartoval,  ale nepříjemný vítr v protilehlé rovince ho stál příliš mnoho sil, které mu potom chyběly v závěrečném finiši. Sice zvítězil, ale čas 48,90 na splnění požadovaného limitu nestačil.  Za další hodinu nastoupil k finálovému běhu na 200 metrů, kde ho čekali mnohem „odpočatější" soupeři.  Únava ze dvou „čtvrtek" a dopoledního rozběhu na 200 m spolu se zklamáním z nesplněného limitu, udělal své a Lukáš doběhl čtvrtý v čase 22,42. „Od bronzové medaile ho dělila jedna desetina sekundy," vystihl vyrovnanost závodu Müller. „I když neoblíbené čtvrté místo se může být zklamáním, Lukáš  má být na co hrdý. Po letošním MČR  je již dvanáctinásobným Mistrem České republiky, od žákovských kategorií  jej  na žádném  Mistrovstvích republiky, včetně halových, nedokázal  v jeho hlavní disciplíně nikdo překonat. V letošním roce navíc vede celostátní statistiky v bězích na 200 m (22,23) a 400 m (48,58)," dodal Müller.

Během letošního Mistrovství ČR atleti SKP Nymburk  startovali  v sedmi  disciplínách, v nichž získali tři medaile – jednu zlatou, dvě bronzové a překonali čtyři oddílové rekordy.

Galerie

thmb-atletika1-671.jpg