Aquatlon Nymburk 2016

25. 04. 2016 | Mažoretky
Máme za sebou třetí ročník závodu v aquatlonu. Závod, který spojuje plavání a běh. A že to byl závod vyvedený! Přes nepříznivé předpovědi meteorologů počasí dětem přálo a mladí sportovci si tak užili nedělní odpoledne plné pěkných sportovních soubojů.

Zpočátku to byl především závod, kdy spolu soupeřili místní plavci a atleti. A bohužel pro ně se obvykle z vítězství radovali spíše plavci. Letos se na start postavil dvojnásobný počet sportovců, než při prvním ročníku před dvěma lety. A bohužel pro nymburské atlety se startovní listina rozšířila především o triatlonisty a plavce. 120 závodníků a závodnic narozených v letech 2001 - 2009 se nejprve vrhlo do vody bazénu nymburského Sportovního centra. Při úvodní rozplavbě se přihlížejícím naskytl pohled připomínající spíše boj vánočních kaprů v malé kádi. Při závodě již měl každý svou dráhu a mohl plavat bez obav naplno. A k vidění byly kromě klasických plaveckých stylů občas i originální plavecké kreace (občas připomínající spíše než plavání boj o život), všichni se ale ve zdraví dostali do cíle. Po plavání závodníci dostali čísla dle pořadí, v jakém doplavali a po krátkém odpočinku se mohli postavit na start běžecké části v lesoparku Ostrov. Na trať se vybíhali Gundersonovou metodou.

Nejmladší kategorie plavaly 25m a běžely 550m, děti narozené v letech 2005 - 2006 plavaly 50m a běžely 800m a ty nejstarší čekalo 100m v bazénu a 1350m po pěšinách nymburského Ostrova.

Domácí atleti, kteří se nenechali zastrašit plaveckou částí, se poprali s vodou v bazénu, statečně dokončili a mohli se postavit na start silnější disciplíny, kde naopak především některým plavcům ukazovali sílu lehkého atletického kroku a ukousávali vteřinky z plaveckého handicapu. Sice letos medaile atletům nezacinkaly, ale to vůbec nevadí, v duchu Coubertinovského hesla „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ si to nedělní odpoledne všichni náramně užili a to je to důležité!

Svými výkony zaujali především Michal Hájek a Barbora Hartmanová, kteří na tratích neměli konkurenci a určitě o nich na sportovním poli ještě uslyšíme.

 

Všem závodníkům patří poděkování za sportovního ducha a pěkné výkony, rodičům za podporu a trenérům SKP oddílů atletiky a plavání za skvělou organizaci celého závodu.SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2024 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace