SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Aktualizované pořadí měst- deblových mek v novém mileniu

14. 10. 2009

U příležitosti konce 19. oficiální sezony volejbalových deblů novodobé éry vydal Výbor AVD České republiky, aktualizovaný žebříček nejúspěšnějších deblových center , tzv. deblových mek.

U příležitosti konce 19. oficiální sezony volejbalových deblů novodobé éry vydal Výbor AVD České republiky, aktualizovaný žebříček nejúspěšnějších deblových center , tzv. deblových mek.

 Pořadí samotné je dáno získaným počtem medailových umístění , které reprezentanti jednotlivých regionů vybojovali na hlavních a prestižních deblových turnajích a soutěžích nového milénia, tzn. od roku 2001. O zpracování klíčových dat a výsledků se postarali především precizní sekretář Janků a předseda AVD, Tomáš Kokojan, který poskytl snaživému sekretáři své historické anály hlavních kategorií a soutěží republikového šampionátu.

Mezi tyto stěžejní a klíčové deblové akce, oba ústřední dubloví činovníci, započítali oficiální finálové turnaje o Mistry ČR v kategorii mužů, mixů, veteránů a jednotlivců ( „ King“), spolu s dlouhodobou soutěží jednotlivců mužské kategorie.

Pořadí měst je evidentní oslavou dublového oddílu SKP  Nymburk, který těží především ze své osmnáctileté tradice a také osobní podpory Lída a prvního muže  SKP  Nymburk, váženého pana  Miloslava  Matouše. Tento dlouholetý činovník a sportovní nadšenec plodně a úzce spolupracuje především s duem deblových kingů, v podání v podání Vojty  Vachta a Tomáše Kokojana, kteří se pohybují přes neuvěřitelných 15 let, v absolutní deblové republikové špičce!

Pořadí 3 nejúspěšnějších deblových mek podle počtu získaných medailí na stěžejních a prestižních deblových akcích v novém miléniu: 2001 – 2009.

1.      místo- SKP  Nymburk – 21 zlatých, 22 stříbrných a 11 bronzových medailí.

2.      místo- Praha – 12 zlatých, 15 stříbrných a 13 bronzových.

3.      místo- Brno – 5 zlatých, 3 stříbrné a 7 bronzových.