SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Absence brankářky byla komplikací

13. 04. 2012

Z dnešního tisku

Danielová: Absence brankářky byla komplikací

V sezoně potvrdila svou vůdčí roli kapitánka Nováková, která byla čtvrtá v kanadském bodování, přestože musela několikrát do brány

 

Nymburk Pro florbalistky Nymburka sezona skončila. Družstvu se nepodařilo kvůli reorganizaci soutěží udržet druhou ligu. O uplynulé sezoně jsme si povídali se Stanislavou Danielovou, dříve útočnicí, nyní obránkyní. Je to jedna z hráček, která je v týmu od jeho samotného začátku, také je asistentkou kapitánky.

 

Jak byste zhodnotila právě skončenou sezonu?

Jako každý rok, tak i před letošní sezonou došlo v našem týmu k obměně hráček. Musely jsme najít novou brankářku a nové hráčky zapracovat do sestavy, což byl úkol pro trenéra Martina Šáchu, který k nám přišel v průběhu minulé sezony. Asi hlavně kvůli těmto změnám byl náš vstup dost nevýrazný. Pak jsme se postupně zlepšovaly a ke konci už byla znát sehranost týmu. Bohužel, na některých turnajích jsme nemohly hrát v plné sestavě, především absence brankářky byla komplikací, kterou jsme řešily přesunutím hráček z pole do branky, což se projevilo na výkonu třeba na posledním turnaji v Mladé Boleslavi.

 

Jak to s týmem vypadá nyní po sezoně?

Nyní máme pauzu, ale už plánujeme letní přípravu a také soustředění. Jednali jsme s několika hráčkami a rýsuje se příchod nové brankářky. Zároveň vyhlašujeme nábor nových hráček, proto ať zájemkyně kontaktují trenéra Šáchu (m.sacha@seznam.cz), který řekne víc.

 

Kdo překvapil svými výkony?

Nerada hodnotím výkony jednotlivců, protože si zakládáme na týmovém duchu. Pokud ale mám někoho jmenovat, vyzdvihla bych pozici kapitánky Aleny Novákové, která potvrdila svou vůdčí roli a umístila se na konečné čtvrté pozici kanadského bodování, přestože v některých utkáních převzala pozici brankářky. Také bych ocenila trenéra Šáchu, který i přes svůj věk má zkušenosti ze zápasů a dovede nás motivovat k výborným výkonům.

 

Máte nějaký netradiční zážitek z uplynulé sezony?

V průběhu sezony jsme zažili mnoho věcí. Mezi zajímavý zážitek patří třeba nafocení zimního kalendáře. Ten byl zatím určený pouze pro nás, ale v budoucnu se nebráníme možnosti nafotit nový kalendář a nabídnout ho veřejnosti.

 

Jaké jsou cíle pro příští sezonu?

V příští sezoně chceme bojovat o postup zpět do druhé ligy, protože sezona přinesla novinku v rozdělení týmů. Kvůli jejich velkému počtu byla druhá liga žen rozdělena do dvou divizí stejně jako vloni. Z nich se letos poprvé týmy do pátého místa spojí a budou hrát druhou ligu, ostatní budou hrát nižší soutěž. Jelikož jsme se i my umístily na nepostupové pozici, kvůli horšímu skóre na osmém místě, budeme příští rok působit v méně atraktivní soutěži. Proto naším jednoznačným cílem je postup zpět do druhé ligy.

Nymburský deník: Pátek, 13. Duben 2012, Strana 22

 

Galerie

thmb-florbal1-378.jpg

Přílohy