Hlasů:

8 medailí atletů

12. 01. 2010

Přebor středočeského kraje v hale – Praha-Strahov – 10. 1. 2010

Jedenáctičlenná výprava starších a mladších žáků SKP Nymburk  přivezla celkem osm medailí z Přeboru Středočeského kraje, který se konal 10. ledna v Praze na Strahově.

Hned v  úvodních rozbězích na 60 m se závodníci SKP ukázali v dobré formě a téměř všichni postoupili do finálových běhů. V nich se nejlépe dařilo Lukáši Hodboďovi, který časem 7,61 vybojoval druhé místo v kategorii starších žáků.  O chvíli později Lukáš zvítězil s časem 9,33 v běhu na 60 metrů překážek. Kvalitu překážkářů SKP navíc potvrdil Lukáš Dědek, který obsadil třetí místo v kategorii mladšího žactva.

Největších úspěchů dosáhli mladí atleti v bězích na střední tratě.  Lukáš Čermoch zvítězil s časem 2:38,07 v běhu na 800 metrů mladších žáků stylem  start-cíl. Na stejné trati si v kategorii staršího žactva s přehledem doběhl  pro vítězství i Lukáš Hodboď. Běh na 1500 metrů mladších žákyň přinesl double pro atletky SKP. Bára Králová a Tereza Javůrková šli brzo po startu do čela startovního pole, postupně si vypracovávali náskok, který  s přehledem udrželi až do cíle. Zvítězila Bára Králová s časem 6:07,23, Terka Javůrková doběhla druhá.

I v bězích na 150 metrů předvedli závodníci SKP celkem hodnotné výkony, na medailová umístění však nedosáhli. Nejlépe se v této disciplíně umístil Lukáš Čermoch, který skončil čtvrtý. Také výkony v skokanských disciplínách, které byly v minulosti pro závodníky SKP  téměř medailovou jistotou, zůstaly za očekáváním a žádné medaile nepřinesly.V závěrečných štafetách na 4 x 200 metrů vybojovala štafeta starších žáků třetí místo.

Vystoupení mladých atletů SKP lze celkově považovat za úspěšné.  Absolvovali 30 startů a překonali zde 20 osobních rekordů. Většina z nich navíc startovala ve vyšší  kategorii poprvé. V úvahu je třeba vzít i fakt, že vzhledem k rekonstrukci tartanového tunelu SC Nymburk byli závodníci téměř tři měsíce bez řádného atletického tréninku, což se projevilo obzvláště v technických disciplínách.