SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

41. ročník o nejlepšího atleta Nymburka je za námi

19. 09. 2016

V neděli 18. září se na tartanovém oválu Sportovního centra Nymburk konaly tradiční závody o nejlepšího atleta Nymburka.

 

Pro osmdesátku přítomných atletů především z domácího SKP Nymburk a okolních spřátelených oddílů bylo objednáno vyloženě atletické počasí, bez horka, deště a větru, takže se všichni mohli těšit na kvalitní výkony a řada ze závodníků si vytvořila pěkné osobní rekordy.

 

Z důvodu stavebních prací spojených s rekonstrukcí atletického tunelu byly letošní závody trochu omezeny v nabídce disciplín a startovních kategorií. Většinu startovek tak vyplnili především domácí atleti. Závodníci ani jejich doprovod ale přesto nebyli ochuzeni o pravou závodní atmosféru či možnost zakoupit si sportovní výbavu.

Soutěžilo se v kategoriích 2003-2004, 2005-2006 a 2007+mladší, vždy dívky a hoši zvlášť. Kategorie 2003-2004 závodila v trojboji složeném z běhu na 60m, skoku dalekém a běhu na 1000m, mladší kategorie v běhu na 60m, skoku dalekém a běhu na 500m.

 

A jak celé klání dopadlo?

V kategorii chlapci 2003-2004 zvítězil Jakub Červinka, stříbrnou medaili vybojoval Jakub Šantavý a bronzovou příčku obsadil Šimon Pácal, všichni z domácího oddílu SKP Nymburk.

Mezi chlapci 2005-2006 vyhrál Marek Vandírek z Atletiky Jižní město, druhý skončil Ondřej Šátek z T.J. Sokol Říčany a Radošovice a třetí místo vybojoval Ondřej Šmír ze Sokola Lysá nad Labem.

V nejmladší kategorii chlapců zvítězil Matyáš Drobný z T.J. Sokol Říčany a Radošovice, následovaný Filipem Slabým z Target Sport Milovice a Ondřejem Musilem z domácího SKP Nymburk.

 

V kategorii dívek 2003-2004 zvítězila Ema Škochová, stříbro vybojovala Kristýna Prokešová a bronzovou příčku obsadila Michaela Harlasová, všechny opět z domácího oddílu SKP Nymburk.

V kategorii dívek 2005-2006 zvítězila Adéla Fryčová, stříbrnou příčku obsadila Lucie Dvořáková, obě z SKP Nymburk, třetí příčku obsadila Kristýna Bradová z T.J. Sokol Říčany a Radošovice.

Mezi nejmladšími dívkami zvítězila Daniela Mandíková z oddílu Atletika Jižní město, stříbro vybojovala Nela Fučíková z Target Sport Milovice a bronz Lea Bradová z z T.J. Sokol Říčany a Radošovice.

Všem zúčastněným gratulujeme k výkonům a děkujeme za reprezentaci oddílu. Přejeme hodně sportovního štěstí příští týden na finále krajského kola družstev mladších žáků, kde náš oddíl budou reprezentovat obě družstva mladších žáků a mladších žákyň. Malým závodníkům hodně štěstí na atletický víceboj do Lysé nad Labem.

Poděkování patří také všem rodičům za podporu dětí a pomoc při závodech.

Galerie

thmb-main-skp-nymburk-andel-1208-1529.jpg

Přílohy