SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

3. kolo KPD mladšího žactva ve Vlašimi

09. 06. 2016

Ve středu 8. června proběhlo ve Vlašimi 3. kolo Středočeského krajského přeboru družstev mladšího žactva. Nymburská družstva mladších žáků i mladších žákyň pokračují ve skvěle nastartované jízdě, chlapci opět vítězní, dívky druhé.

Je vidět, že mladší žáci i žákyně se nechávají inspirovat staršími oddílovými parťáky a bojují  o nejlepší umístní jako lvi. Svědčí o tom trvale se zlepšující osobní rekordy téměř na každém kole krajských soutěží. Ne jinak tomu bylo i ve Vlašimi.

 

Asi největší „hvězdou dne“ se stala nová posila dívčího družstva Žofie Rožánková, která ve své závodní premiéře vyhrála skok do výšky výkonem 153cm, což ji řadí na 3. místo průběžných žákovských tabulek ČR. Nejúspěšnějším oddílovým závodníkem byl opět Jakub Červinka, který zvítězil v obou disciplínách, ve kterých nastoupil. V běhu na 60 m si posunul své maximum na 7,92s a ve skoku dalekém vyhrál také v osobním rekordu 539cm. A tradičně byl i členem vítězné chlapecké štafety na 4x300 m.

Osobní rekordy a nejvyšší bodová umístění si připsal i Jirka Šantavý, když zvítězil v běhu na 150 m za 19,89sa vybojoval i druhé místo ve vrhu koulí výkonem 10,77m.

Kompletně obsazené pomyslné stupně vítězů se povedly i v běhu na 60 m překážek, kdy se o stupínky podělilyLia Heryánová, Ema Škochová a Kristýna Prokešová, opět v osobních rekordech 10,62s, 10,84s a 10,92s. Všechny tři dívky byly také členky vítězné dívčí štafety na 4x300 m, doplněné ještě Míšou HarlasovouMíšapro změnu vyhrála skok daleký výkonem 440cm.

Další vítězství zaznamenal Jakub Šantavý v běhu na 600 m časem 1:45,98min. Jakub obsadil i druhou příčku ve skoku vysokém svým stabilním výkonem 140cm. Druhé místo přidala i Míša Harlasová ve finálovém běhu na 60 m, těsně následovaná Emou Škochovou. „Medailové příčky“ a s nimi spojené cenné body ve skoku dalekém připojili druhým místem Lia Heryánová a třetím místem Šimon Pácal a druhé místo v hodu míčkem ještě Michael Zdobinský.

 

Úspěchy nymburských atletů byly završeny v závěrečných štafetách na 4x300 m, kdy všechny nymburské štafety vyhrály své rozběhy a celková vítězství vybojovaly štafety ve složení Jakub Šantavý, Jiří Šantavý, Matěj Šimek (2:56,80min) a mezi dívkami Lia Heryánová, Kristýna Prokešová, Ema Škochová a Míša Harlasová (3:12,39min). Tento čas by dívkám stačil na třetí příčku mezi chlapci.

 

Družstvo chlapců veze tedy z Vlašimi opět první místo, čímž si ještě upevnilo celkové vedení v soutěži. Družstvo dívek i tentokrát obsadilo druhou příčku, ale bodové manko na vítězné kolínské družstvo nebylo nijak veliké. Dívčímu družstvu však stále schází vrhačky, což se projevuje právě ve finálovém součtu bodů

 

Opravdu všem závodníkům patří velké poděkování za vynaložené úsilí a předvedené výkony, protože i každý jednotlivý bodík pro družstvo je důležitý!

FOTO

 

 

Galerie

thmb-main-skp-nymburk-andel-1208-1475.jpg