SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

10. jubilejní ročník oficiálního turnaje mužské kategorie : SKP Nymburk 2010

20. 07. 2010

Desátý ročník prestižního turnaje mužů, pořádaného deblovým oddílem SKP Nymburk je minulostí. Zúčastnila se v podstatě kompletní republiková deblová špička ....

Desátý ročník prestižního turnaje mužů, pořádaného deblovým oddílem SKP Nymburk je minulostí. Zúčastnila se v podstatě kompletní republiková deblová špička ....

 
v podání excelentních brněnských, pražských a nymburských hráčů, včetně celé plejády volejbalových a deblových osobností.
Hned samotný začátek turnaje poněkud nečekaně pozitivně předznamenal příchod legendárního exligisty Karla Jeřábka, který byl v dobách amatérského ligového sportu bez debat největší osobností nymburského volejbalového týmu.“ Nazdar hoši, tak vy ještě hrajete? Já debla kdysi zkusil s Bimbárem a dostali jsme na frak od neznámých dětí Věchta s Kubátem, takže od té doby debla nehraji, abych se už nikdy tak neztrapnil, byl to pro mne traumatizující zážitek“, halasil hned na úvod dobromyslný super smečař, v dobách své největší slávy trefně přezdívaný „ Bulhar „, který se nejvíce přátelsky hlásil ke svým bývalým spoluhráčům- turnajovému řediteli Kokojanovi, spolu s volejbalovými profesionály, pány Haníkem a Lickem.
Kromě nestárnoucího volejbalového žoviálního matadora K. Jeřábka, který po „ bolesti s Bimbárem „ samozřejmě do turnajového klání nezasáhl, přijali na turnaji účast další velké volejbalové osobnosti, konkrétně manažer, trenér a majitel extraligového Kladna
J. Licek, spolu s novopečeným Prvním mužem českého volejbalu Z. Haníkem st., který zrealizoval svůj „ comeback „ na oficiální dublový turnaj po téměř patnácti letech, navíc po boku svého synka! „ Moc se toho tu nezměnilo, samé známé tváře, je to tu jak veteránské mistrovství, jako by se tu s vámi chlapci zastavil čas“, smál se jeden z prvních českých polistopadových volejbalových profesionálů, živící se v zahraničí jako hráč i trenér.
     Po krátké úvodní diskusi všech zúčastněných playerů byl, při účasti 8 dvojic,  dohodnutý poměrně specifický a originální hrací systém, a to každý s každým na 2 hrané zkrácené sety.
„ Fyzicky náročné, tzv. masochistické turnaje zbožňuji“, upřímně se radoval , ve svých pětapadesáti letech, nezlomný brněnský veterán „ Oslik „ Muroň.
Na nevděčném osmém a posledním místě nakonec skončil rodinný tým „ Hanigů“, který své účinkování na turnaji, z důvodu otcovy vetchosti, po čtvrtém odehraném špílu skrečoval. Tím pádem byly všechny zápasy Haníků spravedlivě a po zásluze skrečovány. Kousavá dvojice sice  poměrně nečekaně vzala set favorizovanému Lickovi se Železným, ale to bylo z hlediska jejích turnajových pozitiv patrně vše. Na půlce obou Haníků totiž po celý turnaj panovala napjatá atmosféra, která s přibývajícími sety houstla. Otcova adekvátní kritika některých chlapcových zákroků totiž zpravidla vyvolávala synkovu zlost a vzteklé reakce.
Díky skreči „ Hanigů „ spadlo nakonec sedmé místo do klína uměle stvořeného páru Kokeš – Janků, když rozmrzelému všechlapákovi odřekl turnajovou spoluúčast, jako už tradičně na poslední chvíli, „ Poron – Nobody „ Hamerník, věnujíce se své nové práci. Neohrabaný lídr všechlapského volejbalu se snaživým, leč nevelkým sekretářem AVD O. Janků, neměli mnoho šancí ani na zisk alespoň jedné čestné sady a spravedlivě také nakonec žádnou „neškubli“.
„ Je to úplně stejné jako před pár lety v Poděbradech s Valderamou – všichni stále hrají a já čekám, protože jsou mé zápasy příliš krátké, což se mi nelíbí „, sebekriticky poznamenal deblový komparsista F. Kokeš. Všem bylo ovšem jasné, že se durdí jen na oko, neboť bylo od začátku transparentní, jak jsou v jeho případě rozdány deblové karty.
Velkým zklamáním a zmarem skončila turnajová pouť ambiciozního Šneidra a skokana Nášela, když výsledkem bylo celkově až šesté místo konečného pořadí. Sebevědomý pár totiž nenašel za celý turnaj správný herní rytmus, díky čemuž byl nakonec nelichotivý výsledek moraváků spravedlivý. „ Tonda přijel z lázní a je herně prázdný, na což jsem nebyl vůbec připravený a bolí to „, postěžoval si po zpackaném turnaji rozladěný Šneidr, bývalý deblový skokan roku, což už je však pouhou hudbou minulosti. Nešťastník si totiž navíc v duchu maloval boj o bednová umístění, což však zůstalo pouze v oblasti deziluzí a smutných nenaplněných snů…
Pátý flek nakonec vybojovala nymburská dvojice ve složení P. „ Panák „ Kutnar a J. „ Pikaču „ Pýcha, která překvapila solidní hrou a byla bez nadsázky „ černým koněm „ turnaje. Snaživí chlapci sebrali set dokonce Věchtovi s Kokojanem, kteří ovšem na kurtech strávili bezmála tři a půl hodiny v kuse. „ Zlatej Pika, to je herně Antitroll Bárta, taková hra se mi líbí, ne jako s deblovým bohem Ra, to bylo pro mne velké příkoří a bolest „, suše konstatoval po turnaji relativně šťastný „ Panák „ Kutnar.
Brambory brali dva postarší deblové „ stroje „, v podání I. Muroňe a B. Sedláka, deblových matadorů z Brna, kteří opět neprodali deblovou kůži lacino a pozlobili všechny favority.
Bronz nakonec urval domácí pár, reprezentující SKP Nymburk, složený ze dvou dlouholetých kamarádů a spoluhráčů, V. Věchta a T. Kokojana, kteří solidně herně poškubali i celkové vítěze, vedené letos neporazitelným J. Muroňem.
Stříbrné medaile získali loňští mistři republiky J. Licek s M. Železným, kteří kromě porážky od vítězů na body, ztratili jediný set s Věchtem a Kokojanem.
Brněnský mladík Muroň získal tak turnajový primát se třetím spoluhráčem v řadě, jmenovitě
Ivanem Lukšíčkem, který byl spravedlivě vyhlášen deblovým „ skokanem roku „!
Nejúspěšnějšími playery policejního turnaje období všech deseti oficiálních sezon, z hlediska získaných medailových umístění, jsou bezkonkurenčně T. Kokojan a V. Věchem, kteří mají před svými urputnými pronásledovateli z Brna a Prahy, téměř patnáctibodový náskok!
Celkové pořadí 10. oficiálního turnaje SKP Nymburk 2010:
1.místo: I. Muroň + I. Lukšíček ( Brno )    2. místo: J. Pavelka + M. Železný ( Praha )
3.místo: T. Kokojan + V.Věchet ( SKP Nymburk - 5násobní turnajoví vítězové! )
4.místo: I. Muroň + B. Sedlák ( Brno )      5.místo: P. Kutnar + J. Pýcha ( Nymburk )
 
Mgr. T. Kokojan – President deblového oddílu SKP Nymburk a turnajový promotér