Mixová liga Nymburska ve volejbale po dvacáté

30. 12. 2019 | Debl
Jubilejní dvacátý ročník smíšených volejbalových mixů 2019/2020, i když přes určité organizační peripetie, v zeštíhlené formě pokračuje dál.

Ze soutěže se před započetím sezóny bohužel odhlásilo trio družstev, které se jí sice nepravidelně, avšak téměř deset let účastnily. Konkrétně se jedná o týmy R. E. K. Lysá nad Labem, „Rumm“ Velký Hlavenec a Lojzo Kouřim. Navíc poslední dvě jmenované skvadry se svojí účastí de facto staraly o určitý nadregionální charakter ligy. Na turnajová klání dolétali i tzv. „Nelétaví ptáci“ z Brandýsa nad Labem, když parta sympatických mladých lidí si namísto dojíždění do Nymburka udělala vlastní podobnou volejbalovou soutěž v místě svého bydliště.  Zůstalo tak pouze pět stabilních mančaftů z čehož je kvarteto z Nymburka. Houževnaté promotérské duo, v podání T. Kokojana a poslední dva roky na turnajích často pauzírujícího zakladatele ligy Kokeše, to ovšem nezabalilo a zahájilo s velkou pravděpodobností derniérový ročník svého imaginárního mixového dítěte. První říjnový turnaj byl sice ještě z důvodu nedostatku účastníků zrušen, avšak další dva plánované díly seriálu proběhly jako za starých dobrých časů. Sumarizace klíčových událostí je následující. Zatím jasně kralují silné Poděbrady před „urputníky“ ze Žertu, SKP nastoupilo dvakrát v pěti a Mašinka se podruhé vůbec nesešla. Nejlepšími hráči úvodních dvou měření sil byli vyhlášeni Novotný a Votava (Poděbrady), spolu s Doubravou a Žmudou. Mezi děvčaty nejvíce perlily Novotná, Votavová, Marková, Doubravová a Teslíková.  Horkým a jasným favoritem na titul jsou poprvé v historii „lázenští“ borci. „Poslední dvě sezóny se mi kromě několika výše uvedených mančaftů začal poněkud z turnajů vytrácet i přítel Fanoušek Dobrota, ale budiž nu odpuštěno, neboť žoviální chlapík mi lví měrou pomohl při vydání mé druhé volejbalovo - deblové knížky, která je opravdu dobrá a všem jí doporučuji. Vývoj mixovky je totožný s genezí republikových deblů, startovní pole zeštíhlelo na minimum a pomalu se z nás stává jedna velká rodina, což ale není tak zlé“, suše a s tradičním nadhledem konstatoval po druhém turnajovém ceremoniálu ředitel Tomáš Kokojan.

Výsledky listopadového a prosincového klání:

2. turnaj: 1. Poděbrady, 2. Tichý Nymburk, 3. Žert Nymburk, 4. Mašinka Nymburk, 5. SKP Nymburk

3. turnaj: 1. Poděbrady, 2. Žert Nymburk, 3. SKP Nymburk, 4. Tichý Nymburk.

Celkové pořadí MLN 2019/2020 po třetině soutěže:

 1. Poděbrady – 20 bodů, 2. Žert Nymburk – 17 bodů, 3. Tichý Nymburk – 16 bodů, 4. SKP Nymburk – 14 bodů, 5. Mašinka Nymburk – 7 bodů.

 

 



SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2022 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace