Jedna sezóna volejbalové MLN – dvě monstrózní jubilea! 100 + 50“

08. 01. 2018 | Debl
Tradice jako hrom. Nymburská volejbalová mixovka si odkroutila svůj 100. oficiální turnajový díl! Píše se leden 2018. Událo se tak v polovině osmnáctého oficiálního ročníku v období třiadvaceti let.

Co k tomu dodat, paráda! Za druhý velký soutěžní mezník lze považovat předchozí devětadevadesátý prosincový turnaj. V něm totiž tým SKP Nymburk vybojoval svůj kulatý, konkrétně padesátý turnajový triumf.  Díky tomu domácí družstvo zaokrouhlilo svoji luxusní vítěznou bilanci v celé dosavadní soutěžní historii! Gratulujeme!

Co je vlastně MLN (Mixová liga Nymburska)?

Konkrétně se jedná o volejbalovou soutěž smíšených družstev dospělých (4 + 2). Halovou turnajovou sérii (říjen – duben, 7 turnajů) společně organizuje výbor deblového oddílu SKP Nymburk, spolu s panem Františkem Kokešem (dříve S. Všechlapy). Volejbalový projekt vymyslel pan Kokeš, otcem soutěžního řádu se stal T. Kokojan. Liga má rekreačně-výkonnostní úroveň a je určena především nymburským týmům. Průběžně a pravidelně jsou do ní infiltrováni mladí volejbalisté a hráčky z Nymburka. Soutěž se oficiálně koná od roku 1995 a posledních pět let je finančně podporována městem Nymburk. V letech 2003 až 2006 byla přerušena. Za zmínku stojí fakt, že liga disponuje několika velice specifickými a jedinečnými regulemi z domácí dílničky obou promotérů. Celý soutěžní volejbalový projekt je od svého prvopočátku poměrně solidně zdokumentován v článcích Nymburského deníku, sedmičce volejbalových bulletinů (autor T. Kokojan) a osobním soukromém archívu T. Kokojana.

Plán T. Kokojana do budoucna:

Realizace dvacítky oficiálních ročníků a kniha. Předběžný název díla: „Volejbalové a deblové mixy Nymburska 1991 – 2020“.

Imaginární a „bonmotistická“ vize F. Kokeše:

Padesát ročníků a koprodukční film.

                                                                                    Tomáš Kokojan – jeden z dvojice ředitelů MLNSKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2019 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace