Nymburští atleti na Olympiádě

30. 06. 2017 | Atletika
Nymburská atletika zaznamenala velký úspěch. Hned tři reprezentanti SKP Nymburk se nominovali na olympiádu. Tedy na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se konala ve dnech 24. - 28. 6. v Brně.

Kristýna Prokešová, Kuba Šantavý a Míša Zdobinský se probojovali do atletického výběru Středočeského kraje a pomohli středočeské výpravě k celkovému třetímu místu v hodnocení krajů.

Olympiáda dětí a mládeže si v ničem nezadá s velkou olympiádou, mladé sportovce ve věku 11 - 15 let čeká slavnostní zahajovací ceremoniál s nástupem výprav, proslovy, zapálením ohně. Kromě času stráveného na sportovištích se účastníci setkávají v Olympijském domě, který byl umístěn v budově Podnikatelské fakulty VUT a bydlí v Olympijské vesnici, ve kterou se proměnily vysokoškolské koleje VUT.

Všichni tři nymburští závodníci se ve svých disciplínách umístili na bodovaných pozicích a pomohli tak Středočeskému kraji v celkovém hodnocení krajů.

Kristýna si v rozběhu na 60m překážek zlepšila osobní rekord na 9.56s a postoupila do finále. I ve výškařském sektoru splnila kvalifikační limit a čekala ji tak dvě finále. Do finálového dne se však neprobudila do zcela dobré formy. Na startu 60m překážek trochu zamrzla a přes stíhací běh z toho bylo pěkné, ale nepopulární místo 4. místo. Ve výškařském sektoru se následně úplně nesrovnala s rozeběhem a výkon 140cm stačil na celkové 13. místo. Jelikož byli vždy hodnoceni závodníci na prvních čtrnácti místech, znamenalo to cenné bodíky do sbírky Středočeského kraje. Náladu si Kristýna spravila v závěrečných štafetách na 4x60m, kdy středočeská štafeta mladších dívek vybojovala stříbrnou medaili.

I Kuba startoval ve dvou disciplínách. Nejprve si v rozběhu na 800m zlepšil osobní maximum na 2:18.78min a postoupil do finále. Následně startoval na 60m překážek a i zde ho osobní rekord 9.51s posunul do finálového běhu. Ve finálových bězích Kuba vybojoval sedmou příčku na překážkách a šestou v běhu na 800m, kde ještě posunul osobák na 2:18.10min. Obě pěkná umístění přinesla také body do celkové bodovací soutěže. Po finálové 800 se ještě coby člen středočeské štafety mladších žáků postavil na třetí úsek, kde kluci společně vybojovali jedenáctou příčku.

Michal byl vybrán do středočeského týmu pro hod krikeťákem. Ten byl na programu v úterý odpoledne. Bohužel v úterý trápil atlety na stadionu poměrně silný vítr. Michal se úplně nesrovnal s podmínkami na stadionu a hod v délce 59,62m stačil na dvanácté, rovněž bodované místo.

Všem třem nymburským zástupcům gratulujeme k předvedeným výkonům. Děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu i kraje a přejeme hodně štěstí do dalších sportovních klání.