SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Nymburští atleti na MČR ve vícebojích

30. 05. 2017

Nymburská atletika zaznamenala velký úspěch, když se na Mistrovství ČR ve vícebojích mládežnických kategorií kvalifikovali hned čtyři zástupci.

 

Během horkého víkendu 26. - 28. května se v Olomouci představili Klára Staňková v kategorii dorostenek, Kristýna Prokešová a Lia Heryánová v kategorii mladších žákyň a Jakub Šantavý v kategorii mladší žáci. Všichni si z Olomouce vezou osobní rekordy a tak to má být…

Víceboj je královskou disciplínou atletiky, kdy závodníci musí předvést všestranný atletický um. Program je sám o sobě náročný, ale v Olomouci byl ještě náročnější. Poměrně silný vítr si se závodníky pohrával, někdy v jejich prospěch, jindy zase coby soupeř, a o vysokých teplotách ani nemluvě. Proto si zaslouží uznání všichni, kteří víceboj dokončili.

První se v programu představila dorostenka Klára Staňková. V Olomouci si vylepšila svá letošní maxima v běhu na 100m překážek, v hodu oštěpem, ve skoku vysokém a v běhu na 800m. Její čas na 200m 26.15s je zároveň novým oddílovým rekordem. V celkovém součtu obsadila Klára osmnáctou příčku s novým osobním vícebojařským rekordem 3700b.

V neděli krátce po poledni zahájili svůj vícebojařský program mladší žáci a žákyně. Hned na první disciplíně, běhu na 60m překážek, soupeřily mladší žákyně kromě překážek s protivětrem -2.5 m/s. Skvěle se s ním poprala Kristýna Prokešová a na světě byl i nový oddílový rekord 9.70s. Kristýna si vylepšila i osobní maximum v dálce na 4.65m. V běhu na 60m protivítr ještě zesílil na -2.8m/s, i tak z toho byl velmi slušný čas 8.47s. Před závěrečným během na 800m figurovala na pátém místě. Osmistovka však rozhodně nepatří mezi Kristýniny oblíbené disciplíny, spíše naopak. To plus únava z horka neznamenalo toužený čas a ve finále se Kristýna usadila na celkové vynikající šesté příčce s 2694b.

Lia se rovněž s podmínkami v Olomouci poprala skvěle. Ve všech disciplínách předvedla své výkony na hranici osobních maxim, což v součtu znamenalo nový osobní vícebojařský rekord 2397b. a devatenáctou příčku.

Jakub Šantavý rovněž skvěle vyladil formu směrem k mistrovství. Výrazný osobák v hodu krikeťákem 46.46m, osobák v dálce 4.67m a výkony na hranici osobních maxim v běhu na 60m překážek a 800m znamenaly pro Jakuba v celkovém součtu osobák v pětiboji 2099b. a celkové krásné desáté místo, což v konkurenci fyzicky silnějších soupeřích znamená vynikající výsledek.

 

Všem nymburským reprezentantům patří velká gratulace a poděkování za reprezentaci oddílu a trenérům poděkování za jejich přípravu.

Foto na:

http://lucieprokesova.rajce.idnes.cz/MCR_ve_vicebojich_Olomouc/

 

Galerie

thmb-main-skp-nymburk-andel-1208-1679.jpg